Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Mājdzīvnieki šobrīd sniedz emocionālo atbalstu gan pieaugušajiem, gan īpaši bērniem, kuriem trūkst ierastā kontaktēšanās ar draugiem. Taču speciālisti raidījumā Ģimenes studija aicina rūpīgi pārdomāt, vai šis ir īstais laiks, ka ģimenē ienāktu mājdzīvnieks

"No vienas puses šis labs laiks, kad paņemt mazu kaķēnu vai kucēnu ģimenē, jo visiem ir daudz laikā, bet tajā pašā laikā ir jādomā, kas notiks pēc tam, kad dzīve atgriezīsies parastās sliedēs, kad atsāksies darba dzīve un aizņemtība," norāda zoopsiholoģe Inga Cerbule.

"Nevajadzētu ņemt dzīvnieku tāpēc, ka šobrīd ir garlaicīgi. Jādomā, kas notiks pēc tam. Dzīvnieku vajadzētu ņemt tad, ja ir laiks, nauda un visas iespējas par viņu rūpēties ne tikai šodien, bet arī pēc gada, pieciem un desmit," skaidro Cerbule.

Arī samojedu audzētava "Baltie suņi" pārstāve Ilze Āboliņa piekrīt zoopsiholoģes teiktajam. Viņa atzīst, ka cilvēku interese par suni ģimenē ir pieaugusi pēdējās nedēļas, bet cilvēkiem nav izpratnes par to, ka šis dzīvnieks būs jāaudzina, jākopj, ka ģimenei pievienosies vēl viens tās loceklis.

Psiholoģe Kristīne Dūdiņa, kuras ģimenē mīt vairāki mājdzīvnieki, dalās pieredzē, cik izsvērti tika pieņemt lēmums par suņa iegādi. Tāpat viņa norāda, ka krīzes laikā nevajag pieņemt lielus lēmumus. Un arī lēmums par dzīvnieka ienākšanu ģimenē ir liels lēmums. Ja ģimene nav gatava mājdzīvniekam, tas var pat attiecības saasināt ne uzlabot, jo radīsies strīdi par to, kurš vedīs pastaigā un kāpēc atkal suns nav izvests pastaigā.

Patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone uzskata, ka mājdzīvnieks jebkurā laikā ir vēlams ģimenēs ar bērniem un arī tur, kur ir vientuļi cilvēki. Galvenais noteikums, lai cilvēki būtu pietiekami daudz mājās. "Ulubelē" šobrīd "neaizsēžas" neviens kaķēns un kucēns, tomēr Džonsone aicina izlemt atbildīgi par dzīvnieka paņemšanu un arī vest mājās pieaugušos dzīvniekus.

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Liberta” vadītāja Ildze Leimante arī uzskata, ka šajā laikā var pieņemt ģimenē mājdzīvnieku, bet līdzīgi, kā Cerbule norāda, ka rūpīgi jādomā par to, kas notiks pēc tam, kad atgriezīsimies parastajā ikdienas ritmā. Vai būs pietiekami daudz laika ko veltīt dzīvniekam.