Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Runājam par bērniem un mājdzīvniekiem un mājdzīvnieka lomu ģimenē. Kad pakļauties bērna kvēlajai vēlmei - gribu sunīti, gribu kaķīti vai citu mājas mīluli. Kā dalīt atbildību un rūpes, ko dzīvnieka klātbūtne mājās sniedz bērnam un ka darbojas kanisterapija? Ģimenes studijā sarunājas kinoloģe Laine Kupča un Juglas dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja Astrīda Kārkliņa.

Uzklausām arī kādas mammas stāstu par to, kā ģimenē ir ienākuši suņi un kā viens no viņiem grūtā brīdī arī palīdzējis ģimenes pusaudzim atgūt dzīvesprieku.

Tagad Bērnu slimnīcā mazajiem pacientiem atveseļoties palīdzēs kanisterapijas speciālisti un apmācīti suņi. Jau pagājušajā gadā Bērnu slimnīcā pilotprojekta veidā tika uzsāktas kanisterapijas nodarbības mazajiem pacientiem. Kanisterapija Latvijā ir zināma vairākus gadus, bet 2024. gadā tā pirmo reizi oficiāli ienāk slimnīcā. Suņi pie Bērnu slimnīcas pacientiem nāks visu gadu,

Par kanisterapijas izmantošanu slimnīcā ierakstā uzklausām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas projektu vadītāju Ričardu Pavlovski.

Ģimenes studija arī uzprasījās ciemos Bērnu slimnīcā būt klāt kādas mazas meitenes kanisterapijas sesijā. Mazās Billes palātā kopā ar Monu un Stellu strādā Austra Dzimtā-Zemīte.