Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pirms pusgada kļuvuši par mazās Ziemas vecākiem, Zane un Pēteris, šķiet, dzīvo savā īpašā miera un laimes burbulī, un, protams, ir svaigu iespaidu pilni. Tomēr viņu ceļš līdz pirmā bērna ienākšanai ģimenē nav bijis ļoti gluds. Sarunā ar Ģimenes studiju viņi abi atklāti dalās arī par piedzīvotajiem zaudējumiem. Arī par to, kā bērna nākšanu pasaulē piedzīvo un izjūt sieviete un vīrietis, vai tētim jābūt klāt pašā dzemdību kulminācijā, kā mazulis maina jauna pāra ikdienu, skatu uz dzīvi un savstarpējās attiecības?

Pēteris, iepazīstinot ar sevi, stāsta, ka ir tiešraides režisors dažādiem pasākumiem, viņam ir forša sieva un riktīgi foršs bērns. 

Zane ir mūzikas teorijas skolotāja, mūziķis dažādos profilos, pārsvarā spēlē tautas mūziku. Dzied arī folkloras kopā "Saucējas".

„Sportoju, dzīvojos, atpūšos un audzinu Ziemu,” bilst Zane.

Vaicāti par vārda izvēli meitai, vecāki smej, ka pieklājīgā versija īsumā ir šāda - ļoti patīk vārds. Pēteris atklāj, kad gaidījuši mazuli, sievai bijusi ideja par puikas vārdu, viņam - par meitas. Piedzima meita, ir Ziema.

"Ļoti patīk, kā tas skan. Latviešiem ir skaists vārds, vēl nevienam tāds nav. Mēs varam būt pirmie, kas aizsāk šo skaisto vārdu," bilst Pēteris.

Zane stāsta, ka ir pārbaudījuši, Latvijā ir sešas Vasaras, viens Rudens, tagad ir arī Ziema.

"Vārds nāca pirmais, nozīme un piepildījums nāca pēc tam. Kad iepazināmies ar mazo cilvēku, vārdam ir cits svars," atzīst Zane.

Nedēļu pirms Ziemas dzimšanas vēl abi piedalījusies 3x3 nometnē Ludzā, arī tagad, Ziema bieži ir līdz vecākiem uz pasākumiem, mammai uz mēģinājumiem un koncertiem. Vecāki piekrīt, ka meita ir ļoti sabiedriska, labprāt arī ļaujas, ka ir kopā ar citiem.

"Mums ir ļoti paveicies, ka mūsu dzīvesveids sakrīt ar Ziemas vēlmēm," atzīst Zane.

Ko par Ziemu var teikt tagad, kad viņai ir pusgadiņš?

"Bieži ēd, ik pa brīdim mūs pārsteidz ar jauniem trikiem, ko viņa, man šķiet, iemācās pa nakti, kamēr mēs guļam. Tad no rīta - skatieties, es māku šādi," stāsta Pēteris.

Zane ir gandarīta, ka tētiem tagad arī ir divi mēneši bērnu kopšanas atvaļinājums. Tas bijis brīnišķīgs laiks divus pirmos meitas mēnešus, ka varējuši visi kopā piedzīvot to jauno pasauli. Arī Pēteris atzinīgi vērtē šo laiku, kad varējis gan būt kopā ar ģimeni, gan palīdzēt Zanei pirmajā laikā un arī parūpēties par viņu.

Tētis neslēpj, ka nevar sagaidīt, kad Ziema sāks runāt, lai aprunātos ar meitu, lai arī labāk saprastu, ko viņa grib.