Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Maša Zurikova ir kaismīga pilsētskicēšanas entuziaste un nu jau var teikt arī ilustratore. Viņa pati par sevi saka: "Pa dienu esmu ierēdnis, pa vakariem zīmēju." Viņa ir arī pusotru gadu vecās Soņas māmiņa, un nesen atvēršanu piedzīvoja Mašas radītā pavārgrāmata ģimenes kopābūšanai „Manas franču vecmāmiņas saldās receptes”. Ģimenes studija dodas iepazīsties ar Mašu, viņas vīru Eduardu un mazo Soņu, lai atklātu noslēpumu par franču vecmāmiņu un pirmssvētku noskaņās pagatavotu aromātisko namandier jeb mandeļu kūku.

„Latvijā bieži saskāros ar to, ka bērniem kaut ko aizliedz, bet tur kultūrā ir attīstīts, ka svētdienas rītus ģimene pavada kopā - aiziet uz tirdziņu, kopā gatavo ēst, bērni paši taisa saldumus. Šī tradīcija likās interesanta un tuva sirdij. Man likās, ka būtu forši arī Latvijā kaut ko tādu iedibināt, jo grāmatas apakšvirsraksts ir pavārgrāmata vecāku un bērnu kopābūšanai,” atklāj Maša.

Kopā ar vīru Eduardu viņa piecus gadus dzīvojusi Briselē, kurp viņu aizvedis darbs. Beļģijā un arī Parīzē pie draugiem pieredzētais arī devis impulsu nesen radītajai grāmatai.

„Sapratu, ka var arī būt citāda attieksme pret ģimenes dzīvi, ikdienu, bērnu interesi par pieaugušo nodarbēm,” stāsta Maša.

Grāmatu viņa veidojusi ar mērķi, lai ģimene pavadītu vairāk laika kvalitatīvi kopā un lai šis kopā pavadītais laiks būtu gan vecākiem, gan bērniem vērtīgs.

Bet kā ar franču vecmāmiņu?

„Man nav franču vecmāmiņas, bet grāmatas varonei ir franču vecmāmiņa, kas cep ļoti garšīgas kūkas,” atklāj Maša. „Iedvesma ir tāda, ka manai meitai Soņai ir vecmāmiņa, kas cep garšīgas kūkas. Mana vīramāte ļoti labi gatavo. Visi faktori apvienojās un izveidojās ideja par meiteni, kurai vecmāmiņa atstāj savas piezīmes, lai arī viņa var kaut ko tik interesantu un vēl ar skaistiem franču nosaukumiem gatavot.”

Maša arī gatavo mandeļu kūku, kuras recepte iekļauta grāmatā.