Pēdējā laikā dzirdētas vairākas šokējošas ziņas, ka jaunam cilvēkam pēkšņi apstājusies sirds. Kāpēc? Kā pasargāt savus bērnus no šāda likteņa? Kādām pazīmēm laikus pievērst uzmanību, Ģimenes studijā skaidro mediķi.

Bērnu slimnīcas Sporta medicīnas centra ārsti vērš uzmanību - pēdējos gados  trīs reizes pieaudzis obligātajās pārbaudēs atklāto endokrinoloģisko slimību skaits, kā arī divas reizes sirds slimību skaits. 28% bērnu, kas iziet obligāto veselības sporta pārbaudi, konstatētas kardioloģiskas un endokrīnas saslimšanas. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ceļ trauksmi par kopējo bērnu veselība stāvokli, to, ka bērni slēpj problēmas un no vecākiem, un to, ka pārbaude nav obligāta visiem bērniem.

Kas par bērnu un jauniešu sirds veselību jāzina un jāņem vērā vecākiem, kā noskaidrot, vai bērna veselības stāvoklis ļauj piedalīties izvēlētajās sporta nodarbībās, skaidro Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras asociētā profesore, bērnu kardioloģe Ingūna Lubaua, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Funkcionālās diagnostikas dienesta vadītāja Baiba Norīte-Lapsiņa un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sporta ārste Dace Augstkalne.

Par jauno sportistu veselības stāvokli un nepieciešamajām pārbaudēm raidījumā Labrīt stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Funkcionālās diagnostikas dienesta vadītāja Baiba Norīte-Lapsiņa.