Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studija dodas uz Balviem ciemos pie Zanes un Sanda Meieriem. Zane ir Balvu un Gulbenes novadu skolēnu deju kolektīvu virsvadītāja un deju kolektīvu "Balvu vilciņš" un "Knausīši" vadītāja, bet Sandis ir būvuzraugs. Darba dzīvi viņiem izdodas salāgot ar trīs meitu – Elīzas (15 gadi), Renātes (10 gadi) un Denīzes (2 gadi) – audzināšanu, jo ikdienas rūpes ir viņu abu līdzvērtīga atbildība.

Meeiru ģimenes dzīvē pat bijis periods, kad Zane strādāja Rīgā, bet Sandis Balvos, vairākas dienas nedēļā viens pats uzņemdamies rūpes par viņu meitām.

Zane atzīst, lai arī viņa kā deju kolektīvu vadītāja ik dienu ir kontaktā ar daudziem bērniem, meitas prasa īpašas rūpes un uzmanību. Viņa neslēpj, ka meitām mammas pietrūkst viņas darba ritma dēļ, pa dienu meitas ir skolā, vakaros – mammai darbs, kad viņa pārnāk, ir gandrīz vai cīņa par mammas uzmanību.

"Var teikt, ka dzīve paiet vienā lielā skrējienā un haosā," neslēpj Zane.

Elīza stāsta, ka mammas padomi ir vajadzīgi mācībās, mūzikas skolai, par pulciņiem, par volejbolu, arī par dejošanu. Renāte bilst, ka mamma reizēm pamāca matemātiku, atgādina par pulciņiem.

Sandis sagaida sievu no darba un vakara periods ir laiks, ko viņš pavada ar meitām. Protams, visvairāk prasa mazākā meita, kura vēl neiet dārziņā, bet arī vecākās meitas ir jāaizved uz nodarbībām. Dienas pirmo pusi abi vecāki ir vairāk mājās un Sandis ar Zani viens otru uz maiņām palaiž darbos un arī uz sporta zāli.

Zane atklāj, ka Sandis ir ģimenes pavārs, viņš gatavo kopā ar meitām pusdienas un sagaida mājās ar siltām vakariņām. Elīza uzslavē tēta gatavotos rīsus ar vistu, ļoti labi viņam sanāk karbonādes. Renātei arī garšo karbonādes un griķi ar balto mērci. Sandis atzīst, ka labprātīgi uzņēmies ģimenes pavāra lomu, bet Zane bilst, ka pie plīts stājas tas, kurš vairāk grib ēst.

Zane atzīst, ka novērtē tēta iesaisti ģimenes dzīvē.

"Droši vien tāpēc arī mums ir trīs bērni. Viena diez vai tiktu galā, ja tas būtu jādara vienai," atzīst Zane.

Mazā māsa Denīze ir plānots un gaidīts bērniņš, arī "pandēmijas laika bērniņš". Zane stāsta, ka abi ar vīru zinājuši, ka būs trešais bērniņš ģimenē, bet vienmēr skates, deju svētki... Tad atnāca pandēmija, kas atcēla dziesmu un deju svētkus un lika arī pārdomāt vērtības.

Lielajai māsai Elīzai ir labs kontakts ar mazāko māsu, viņa arī bieži pieskata Denīzi. 

"Domas nav mainījušās, es mammai vienmēr saku, ka parasti mazi bērniņi ir mīlīgi, tikko piedzimuši, tad apnīk citreiz. Bet ar Denīzi tā nav, viņa kaut ko jaunu vienmēr izdomā, viņa paliek vēl mīļāka un foršāka," atzīst Elīza.

 

Meieri arī vērtē, ka mazpilsēta, kādi ir Balvi, ir laba vieta dzīvei ģimenei ar bērniem, jo viss atrodas netālu, īpaši priecē plašais interešu izglītības piedāvājums. Turklāt viss atrodas netālu. Kā jau daudzām ģimenēm, arī Zanei un Sandim viens dzīves posms vedis caur Rīgu, tomēr bērnu dēļ izvēlējušies dzimto pusi – Balvus.