Muguras sāpes grūtniecības laikā sievietēm parādās bieži, turklāt sāpes var turpināties arī pēc dzemdībām, tāpēc Ģimenes studijā interesējāmies par teipošanu un rebozo lakatu izmantošanu, kas jaunākas metodes muguras sāpju novēršanai grūtniecības laikā. Diskutē sertificēta ginekoloģe, dzemdību speciāliste Ieva Briedīte, vecmāte, jaunā māmiņa Līva Āboliņa un fizioterapeite, dūla, kustību terapeite Linda Kante. Protams, jaunās metodes nav nekāds brīnumlīdzeklis, svarīgs ir gan veselīgs dzīvesveids pirms grūtniecības, gan arī pareiza smagumu cilāšanas.

„Vai muguras sāpes māmiņu sagaida vai ne, ir saistīts ar sievietes veselības stāvokli pirms grūtniecības, vai ir bijušas veselības problēmas kopumā, kāda bija sievietes stāja un sportiskās aktivitātes kopumā,” skaidro Ieva Briedīte. "Bieži vien jaunām sievietēm ir nepietiekamas fiziskās aktivitātes, kas var radīt asimetrijas mugurā jau pirms grūtniecības."

Par Rīgas Stradiņa universitātes veikto pētījumu par muguras sāpju sastopamību grūtniecības laikā, iespējamiem riska faktoriem un kādas metodes izmanto muguras sāpju mazināšanai, stāsta RSU rezidente Elizabete Pumpure.

Linda Kante skaidro, ka rebozo lakati sena tehnika no Meksikas vecmātēm. izmantojot šos lakatus relaksē, atbrīvo muguru šūpinot lakatā.