Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Šī paaudze skaidri zina, ko grib un nekautrējas pateikt, ka grib sasniegt to un to, raidījumā Ģimenes studija tā dēvēto millenium paaudzi raksturo Eva Selga.

Viņi nepieķeras konkrētai darba vietai, domā par savu attīstību; neņem kredītus, negrib būt piesaistīt vietai, grib ceļot, justies brīvāki. Brīvāka un atbrīvotāka paaudze, turpina Selga.

Šī paaudze vairāk dara to, kas patīk, ar mazāku atbildības sajūtu, bet dara to, kas liekas interesants. Iepriekšējās paaudzes ir vairāk atbildīgas.

Beidzot arī līdz Latvijai nonācis jēdziens millenium paaudze – cilvēki, kuri dzimuši pagājušā gadsimta 80. un 90. gados. Vieni viņus sauc par slinkiem narcisiem, citi paaudžu pētnieki saka, ka tieši millenium paaudze mainīs ierasto lietu kārtību. Ģimenes studijā diskutē Millenium paaudzes pārstāve Kristīne Antonova, Latvijas Universitātes profesore socioloģe Aija Zobena, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga.

Kristīne Antonova, kura rosināja Ģimenes studiju pievērsties tematam par millenium paaudzi jeb plašāk - par paudžu atšķirībām, atzīst, ka paaudzi, kurai pieder arī viņa, nav pieņemams strādāt vienā vietā desmit gadus, lai kaut ko sasniegtu, viņi grib visu un uzreiz. Arī par sevi Kristīne saka, ka viņai ir vēlme pēc iespējas vairāk izmēģināt un iet dažādus virzienus. Tāpāt Kristīne atklāj, ka ir grūti strādāt, ja bezjēdzības sajūta, ja nejūt jēgu tam, ko dara.