Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studija dodas ciemos pie Zemīšu ģimenes. Maz tādu, kuriem vienaldzīga Kaspara Zemīša spēja ģitārai likt neaizmirstami skanēt gan akadēmiskās, gan džeza, gan roka vai popa mūzikas ritmos. Un Kaspars par savu ceļu uz mūzikas virsotnēm stāstījis ne reizi vien, atzīstoties, ka ģitāra ir viņa mīlestība un koncertos viņš dalās ar klausītājiem šajā mīlestībā.

Nereti viņš muzicē kopā ar Latvijas izcilākajiem mūziķiem. Reizēm arī ar savu sievu Andu un dēliem Kārli, Mārtiņu Matīsu un Jēkabu Robertu, kuri visi arī izvēlējušies būt tuvās attiecībās ar mūziku. Kārlis muzicē grupā „Pirmais kurss”, Mārtiņš ir daļa „Sudden Lights”, bet Jēkabs mācās Rīgas Doma kora skolā.

14. februāris ir Kaspara dzimšanas diena un pagājušā gadā viņš to atzīmēja ar sava soloalbuma „Motīvs balsij un ģitārai” atvēršanu. Koncertā piedalījās ne tikai Kaspara kolēģi un domubiedri, tajā muzicēja arī viņa sieva un dēli. Arī šogad februārī Rīgā un martā Cēsīs gaidāmi koncerti „Zemītis. Kaspars Zemītis. 50 atspulgi”, un uz skatuves viņi atkal būs kopā - Kaspars, Kārlis, Mārtiņš un Jēkabs. Bet mūsu saruna ne tikai par mūziku. Arī viņu ikdienu, esot kopā un katram vienam. Sarunā gan nepiedalās Zemīšu vecākais dēls Kārlis, jo tieši tobrīd ir saslimis.

Šķiet, Zemīšu ģimenē visus vieno mūzika.

"Mūs vieno radniecība, bet ir tik sarežģīti izbēgt no tās mūzikas. Gribētos kaut kādā brīdī klusumu. Cilvēki mūs arī asociē ar mūziku un mēs arī paši labi jūtamies mūzikā," neslēpj Kaspars.

Mārtiņa grupa „Sudden Lights” iekļuvuši "Muzikālajā bankā" ar divām dziesmām. Anda aicina balsot katru dienu. Kaspars piebilst, ka mammas tā dara, mammas ir galvenās fanes.

Jau februārī visiem četriem ģimenes vīriešiem būs kopīgi koncerti. "Muzicēt kopā ar dēliem man ir īpaši brīži," atzīst Kaspars.

"Muzicēšanas ģimenes un draugu loka arī reizēm izvēršas par skaistiem koncertiem," atklāj Anda.

Bet runājot par dēlu izvēli pievērsties mūzikai, Kaspars bilst: "Bija liela cerība, ka vismaz kāds no viņiem izvēlēsies kaut ko normālu dzīvē, bet, acīmredzot, viņi ir redzējuši šo muzicēšanu un arī to izbauda."

Šogad Vecgada vakarā pašam nav bijis jāspēlē, bet varējis aiziet uz Vecrīgu, kur spēlējuši abi dēli ar grupām. Anda atklāj, ka laikā, kad puikas bijuši pusaudža vecumā, nešķitis, ka visi izvēlēsies mūziku.

Pēdējā laikā Kaspars un Anda arī biežāk muzicē kopā.

"Man patīk, es tiešām izbaudu, bet, zinot, Kaspara prasīgumu, viņš ir pieradis strādāt ar augstas klases profesionāļiem savā darbā, man ir mazliet ir bail, jo es zinu, ka viņš arī ļoti arī kritiski vērtē. Un tas būs arī pelnīti, ja viņš komentēs kādās lietas. Ceru, ka es arī no tā kļūstu stiprāka," vērtē Anda.

"Tas ir īpaši, ka mēs varam arī uz skatuves būt kopā un man patīk muzicēt ar Andu. Mēs esam vīrs un sieva, bet uz skatuves mēs nevaram būt tikai vīrs un sieva, jādomā, kā tas būs profesionāli un skaisti. (..) Es izbaudu," atzīst Kaspars.

Sarunā gan atklājas, ka abi kopā nedaudz muzicējuši arī tūlīt pēc iepazīšanās.

Īsi raksturojot aizvadīto gadu, Anda atklāj, ka lielais notikums ir īpašuma iegāde. Viņa smej, ka beidzot, kad bērni ir izauguši, iegādājušies māju. Kaspars min albuma iznākšanu 14. februārī, kas bija desmit dienas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, līdz ar to paša dzīvē arī nedaudz palicis ēnā.

"Tomēr tā bija mūzika, kuru izdevu, kura ir manā dzīvē," atzīst Kaspars. Tētis ir arī gandarīts, ka puikās forši darbojas un cīnās uz priekšu.

Mārtiņš atklāj, ka ar grupu un arī personīgi aizvadītais bijis veiksmīgākais gads Koncerti vasarā, tūre rudenī - lieli notikumi.

Jēkabs arī bilst, ka aizvadītais gads bijis diezgan labs, mācās programmēšanu un vokālo dziedāšanu un tas nav viegli kopā. Cer, ka sanāks vēl labāk šajā gadā. Viņam bijuši arī panākumi vokālajā konkursā.