Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kas ir mūsdienu cirka izrādes, par ko tās stāsta bērniem un ko var apgūt Rīgas cirka skolā, Ģimenes studijā izvaicājam Rīgas cirka pārstāvjus. Stāsta Rīgas cirka direktore Liene Pērkone, Rīgas cirka skolas vadītāja un skolotāja Māra Pāvula un vecāku pārstāvis Pēteris Tauriņš. Ierakstā uzklausām arī Rīgas cirka skolas audzēkņus, kā arī cirka studijas “Jaunība” vadītāju Jūliānu Buslovsku.

Jaunajā sezonā Rīgas cirks piedāvā plašu, piesātinātu programmu dažādu vecumu skatītājiem. Paredzētas ārzemju cirka apvienību viesizrādes, pašmāju cirka un teātra izrādes, cirka skolas nodarbības bērniem un pieaugušajiem, kā arī dažādas citas aktivitātes. Jau septembra sākumā Rīgas cirkā notiks vairāki nozīmīgi kultūras pasākumi, bet sezonas oficiālā atklāšana paredzēta 19. un 20. septembrī, kad cirka arēnā ar izrādi “inTarsi” uzstāsies pasaulslavenie cirka mākslinieki no Spānijas – apvienība “Circo Eia”.

Cirka skolā bērniem tiek piedāvātas regulāras brīvā laika nodarbības, kurās dalībnieki pieredzējušu treneru pavadībā apgūst kā vispārīgas fiziskās prasmes, tā arī atsevišķas cirka disciplīnas. Tajās tiek attīstīta bērnu māka žonglēt, spēja noturēt līdzsvaru un koncentrēties, iemaņas aktiermeistarībā, veiklība un laba sadarbības prasme – iemaņas, kuras noderēs ne tikai cirkā, bet arī dzīvē.