Gaidot tēva dienu, ko atzīmēsim nedēļas nogalē, diskutējam, kāds sabiedrības skatījumā šobrīd ir pietiekami labs tētis bērnam un kā par tādu kļūt reālajā dzīvē. Kādas ir tēta lomas un pienākumi ģimenē mūsdienās? Raidījumā Ģimenes studija diskutē organizācijas “mammāmuntētiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, biedrības “Tēvi” pārstāvis Lauris Bokišs, Latvijas Radio programmu vadītājs Jānis Ramāns un sociālantropologs Andris Saulītis.

Kāds ir pietiekami labs tētis, viedokli izsaka aktieris Andris Bulis, mūziķis Ingus Ulmanis, raidījumu vadītājs Uģis Joksts un pasākumu vadītājs Oskars Priede.

“Prieks, ka laika gaitā tas ir mainījies un tēvs, kas rūpējas par ģimeni, nav nekas savdabīgs, tas ir kļuvis pat stilīgi,” uzskata Jānis Ramans. Viņš vērtē, ka tēva loma ģimenē mūsdienās ir mainījusies, ja agrāk uzskatīja, ko nu vīrietis ar tiem bērniem ņemas, tagad tas ir tieši pretēji, tas ir īsts vīrietis, redz, viņš ar bērniem ņemas un mamma var atpūsties.

“Tētu vieta ģimenes dzīvē ir ne tikai idejiski bet arī praktiski nostiprinājusies uz labu un palikšanu,” vērtē Lauris Bokišs.

Andris Saulītis nav tāds optimists, viņš norāda, ka arvien būt par māti ir pienākums, bet būt par tēvu – izvēle. Jā, pateicoties dažādām aktivitātēm, arvien normālāk ir tas, ka tēti izvēlas būt klātesoši bērna audzināšanā, bet tā joprojām ir izvēle. Ne tik sociāla izvēle, kā ekonomiska.