Kas notiek ģimenē, kad "mūžīgie bērni" kļūst pilngadīgi? Vecāki stāsta, ka tiek ierauti birokrātijas līkločos, kas ģimeni mēnešiem ilgi atstāj bez atbalsta, pierādot diagnozes, kas nekad nemainīsies. Plašāk diskutējam Ģimenes studijā.

Kad bērni kļūst pilngadīgi un iegūst labu izglītību, vecāki priecājas un lepojas ar viņiem. Taču ir bērni, kuri nekad nepieaugs un vienmēr būs "mūžīgie bērni", par kuriem būs jārūpējas vecākiem. 

Kas Latvijā notiek ar ģimenēm, kad "mūžīgie bērni" kļūst pieauguši, viņi vecāki tiek pakļauti tādam kā elles dancim, tā savā Facebook kontā raksta Roberta mamma Jolanta Kalniņa-Levina.

Roberts ir puisis ar dziļu garīgu atpalicību, viņš nestaigā, nerunā, pilnībā aprūpējams un viņam tūliņ paliks 18 gadu. Roberta mamma Jolanta Kalniņa-Levina raidījumā skaidro, kāpēc viņa ar lielām bažām gaida dēla pilngadību.

Diskutē Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un invaliditātes politikas departamenta direktors Aldis Dūdiņš, Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnese Ilze Celmiņa un Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas pārstāve, Liepājas Bāriņtiesas speciāliste aizbildnības, aizgādnības jautājumos Ineta Fricberga.