No 2024. gada rudens mācību priekšmetu Valsts aizsardzības mācība pasniegs visās skolās Latvijā. Vai esam tam gatavi un kā šobrīd veicas ar nepieciešamo pedagogu - Jaunsardzes instruktoru piesaisti? Skaidro Jaunsardzes centra direktors, pulkvedis Aivis Mirbahs, Jaunsardzes instruktores - Alīna Valdmane, kura māca otr mācību gadu Rīgas 93.vidusskolā un Rīgas tehniskajā koledžā, un Lelde Mieze, kura Jaunsardzes instruktoriem pievienojās nesen, kopš augusta, un māca Rīgas Valsts tehnikumā.

Patlaban valsts aizsardzības mācība jau ir ieviesta 186 skolās, kas to iekļāvušas savā mācību saturā brīvprātīgi, savukārt no nākamā gada 1.septembra šo mācību priekšmetu realizēs vēl ap 300 skolās visā Latvijā.

Vai no nākamā gada, kad Valsts aizsardzības mācība būs visās skolās, mācību programmas saturs un plāns kaut kā mainās? Šobrīd ir zināms, ka šim mācību priekšmetam būs atvēlētas 112 mācību stundas, katrā pusgadā 56. Kā šo mācību priekšmetu integrēt esošajā mācību apjomā, vai to darīt, samazinot citu mācību priekšmetu apjomu, vai palielināt skolēnu slodzi? Ir izskanējusi arī versija par mācību gada pagarināšanu. Situāciju komentē Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka.