Viktorijas un Uģa Ozolu ģimenē aug pieci bērni, pastarīši - dvīnīši ieradušies pasaulē mājdzemdībās pavisam nesen. Mamma Viktorija aizraujas ar Marijas Montesori pedagoģijas filozofiju un trīs savus jaunākos bērnus sagaidījusi plānotās mājdzemdībās. Ģimenes studijā saruna par ģimenes ikdienu un arī kāds garšīgs stāsts.

Viktorija iesaka pagatavot ātru un vienkāršu rudens našķi.

Āboli ar drumstalām

Pagatavo drumstalu mīklu no cukura, miltiem un auksta sviesta, visas sastāvdaļas ņem vienādā daudzumā. Sviestu sarīvē un sastrādā ar cukuru un miltiem, lai veidojas drumstalas. Viktorija drumstalu mīklu veido, samīcot visu ar rokām.

Ābolus sagriež kubiņos, ber cepamtraukā un cep cepeškrāsnī pusstundu 180 grādos. Tad pārber ar sagatavotajām drumstalām, turpina cept, līdz tās kļūst zeltainas.

Pasniedz ar saldējumu.

Kad Ģimenes studija ciemojas pie Ozolu ģimenes, mājās ir abi mazie dvīnīši Jasmīna un Olivers, kā arī divgadniece Elizabete, lielie brāļi Elmārs un Edmunds ir savās skolas un bērnudārza gaitās. Tas nozīmē, ka mājās ir neierasts klusums, jo arī abi mazākie dvīņiem neraksturīgi ir iemiguši reizē. Mamma Viktorija smej, ka klusums piecu bērnu ģimenē ir neiespējamā misija, bet vienlaikus arī atzīst, ka viņai tīkamāk ir, ja dvīņi visu dara pamīšus, tad pašai pietiek laika katru izbaudīt un samīļot.

Viktorijas stāsts ar aizraušamos ar Montesori pedagoģiju arī saistās ar bērnu ienākšanu ģimenē.

“Bērni mani mainījuši,” atzīst Viktorija, kura sākotnēji ir apguvusi ainavu arhitektūru, bet tagad pievērsusies pedagoģijai. Montesori metodi viņa sauc par savu sirdslietu un ir jau apguvusi, kā strādāt ar bērniem līdz 12 gadu vecumam. Viktorija arī apgūst pedagoģiju Latvijas Universitātē, kā arī pieredzē dalās blogā espats.lv.

“Mani uzrunāja tā metode, ka skatāmies uz bērnu, kas viņam tajā brīdī aktuāls, ko pamana apkārt un dodam to , kas viņam interesē, caur viņa interešu prizmu daudz var iemācīt. Tas daudz labāk paliek atmiņā,” stāsta Viktorija.

Bet “vainīgs” pie šīs aizraušanās ir tētis Uģis, kas pēc pirmā bērna piedzimšanas Viktoriju ar “tviteri”, kur savukārt Viktorija iepazinusies ar citām mammām, kas jau interesējās par šo metodi. Un aizrāvās.

Jau pirms pāris gadiem, kad pasaulē nāca Elizabete, Ozoli izvēlējās mājdzemdības, kas noritējušas mierīgi un jauki. Kad topošie vecāki uzzinājuši, ka pieteikušies dvīņi, aktuāls bijis jautājums, vai dvīņi drīkst dzimt mājās. Drīkst, ja vien sakrīt visi vajadzīgie faktori, kas nerada draudus veselībai. Un arī Olivers un Jasmina ir dzimuši mājās.

Kāda ir Piecu bērnu ģimenes ikdiena? Tētis Uģis stāsta, ka viņa ikdiena nav mainījusies sevišķi. Rīts sākas ar kopīgām brokastīm, viņš abus lielos puikas aizved uz skolu un bērnudārzu, atgriežas mājās un strādā savā kabinetā. Uģis atzīst, ka Elizabete respektē tēta darba vietu.

“Foršāk, ja tētis ir rokas stiepiena attālumā,” atzīst Viktorija. “Ja ir krīzes situācija, tētis var palīdzēt.” Viktorija bilst, ka lielākais izaicinājums šobrīd ir Elizabete, kas nesaprot vēl, kāpēc mamma nevar tik daudz uzmanības pievērst viņai. Taču ar dvīņiem tikt galā nav tik traki, ja viņi ir ceturtais un piektais bērns.