Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Nesen izdota grāmata par bērnu vecumposmu no 8-13 gadiem. Kas vecākiem jāzina par bērnu attīstību un vajadzībām pirmspusaudžu vecumā, stāstām Ģimenes studijā.

Bērnības starpposms no 8 līdz 13 gadiem jeb mazo pusaudžu gadi, kā to dēvē, ir īpaša attīstības periods, kuram bieži, izrādās, netiek pievērsta sevišķa uzmanība. Bet vai tiešām šie gadi no 8 līdz 13 neatstāj nekādas sekas, vai arī tajos nekas īsti nenotiek? Gluži pretēji, šis ir viens no bērna attīstības ziņā visaktīvākajiem posmiem. Turklāt daudziem vecākiem arī visa izaicinošākais - mazā pusaudžu audzināšana bieži vien var radīt izjūtu, ka vecāku lomā jūs atkal esat gluži kā iesācēji, un liekas, ka bērns, kuru jūs tik labi pazināt, ļoti ātri mainās un svārstības var novērot gandrīz katru dienu. 

Šis ir citāts no kādas nesen izdotas grāmatas pieteikumu, kas veltīta tematam par bērnu attīstību un vajadzībām 8 līdz 13 gadu vecumā. 

Kas ir svarīgākais, kas mums, vecākiem, jāzina par šo pirms pusaudžu vecuma posmu un kā galu galā izdzīvot tā mestos izaicinājumus. Par to saruna raidījumā Ģimenes studija. Raidījuma viesi: centra "Līna" psihologs Emīls Ūdris, Rīgas 64. vidusskolas sākumskolas skolotāja, šobrīd 2. klases audzinātāja Inese Strauta, mākslas terapeite, arī psihoterapijas speciālista Zane Veitnere, četru bērnu tētis Andris Kuksiks. Viņa kā tēta un viņu ģimenes piedzīvojumiem var sekot Facebook un youtube kontā "Profesija - tētis".

Ne vairs mazi bērni, bet arī pusaudži vēl ne – tā nereti tiek raksturoti bērni vecumposmā starp 8 un 13 gadiem. Lai gan tā saucamais mazo pusaudžu periods ir viens no attīstības ziņā visaktīvākajiem posmiem, sagādājot vecākiem ne vienu vien izaicinājumu, pieejamā informācija tieši par šo vecumgrupu vēl joprojām ir trūcīga. Lai mazinātu šo informācijas iztrūkumu, Ģimenes psiholoģijas centrs "Līna" ir nācis klajā ar Sāras Okvelas–Smitas grāmatas "Pa vidu" tulkojumu latviešu valodā.

Šis izdevums ir paredzēts kā rokasgrāmata, kas palīdzētu vecākiem orientēties sarežģītajā posmā starp bernību un pusaudžu gadiem. Sākot ar fizisko attīstību, ķermeņa pārmaiņām un izmaiņām uzvedībā, beidzot ar ekrānu lietošanu un veselīgu attiecību veidošanu – autore Sāra Okvela-Smita apskata biežāk sastopamos izaicinājumus, kā arī piedāvā iejūtīgus un praktiskus ieteikumus dažādu grūtību pārvarēšanai.