“Facebook” ir tapusi grupa "Normāli vecāki", to izveidojusi PEP mamma, biedrības “Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa, savukārt fonds “Plecs” veido rubriku “VIP piezīmes”. Tapusi arī globālas iniciatīvas "Vecāki nākotnei" Latvijas kustība.

Fonda “Plecs” vadītāja Inga Oliņa raidījumā Ģimenes studija atzīst, ka fonda darbība turpinās un pat ir kļuvusi intensīvāka, mentori turpina konsultēt, jo vecākiem ir daudz izaicinājumu, pieaug trauksmes sajūta.

"Uzsākam jaunu rubriku – “VIP piezīmes”! Divas reizes nedēļā iepazīstināsim jūs ar kādu no “Vecāku izglītības programmā” ietvertajām iemaņām vai stratēģijām. Šoreiz par to, kādas tradicionālās disciplinēšanas metodes neveicina tuvas savstarpējās attiecības un pozitīvu pašvērtējumu," vietnē "Facebook" informē fonds "Plecs"

Pirmajā ierakstā varēja iepazīst informāciju par to, kāda ir audzināšana, kas attālina.Otrajā – par komunikāciju, kas satuvina.

“Tas ir saspringts laiks vecākiem, ka ģimenei jābūt vienā telpā, ka saspringts laiks vecākiem, ģimenei jābūt vienā telpā, jāmēģina rast kompromisu starp vairākiem bērniem, kas attiecas uz ārpusģimenes aprūpi,” norāda Inga Oliņa.

Tāpēc arī sākti veidot “VIP padomi” no vecāku izglītības programmas.

Par savu ieceri izveidot grupu “Normāli vecāki” Elīna Kļaviņa stāsta, ka viņa vēlējusies šajā laikā pateikt vecākiem, ka ka viss ir normāli, ko izjūtam, nevaram būt pilnībā atbalstoši bērniem, ja mūsos mīt globālas bailes.

“Mani sauc Elīna un es esmu PEP mamma. Jutu nepieciešamību izveidot domubiedru grupu, kurā apvienotos vecāki ar cieņpilnu pieeju bērnu audzināšanā, lai drošā vidē dalītos ar izaicinājumiem bērnu audzināšanā. Ceru, ka šī izveidosies kā vieta, kur varēsim atbalstīt viens otru, atklāti stāstīt savu pieredzi un saņemt vērtīgus ieteikumus. Priecātos, ja te mēs trenētos atpazīt savas emocijas un meklētu veidus, kā tās civilizēti kontrolēt. Domāju, ka daudz runāsim arī par savu un bērnu emocionālo vajadzību apmierināšanu,” tā “Facebook” raksta Elīna Kļaviņa.

“Facebook” grupa guvusi lielu atsaucību.

“Saskatu šo kā vietu, kur pulcēties vecākiem, kas izgājuši vai nu vecāku izglītības programmu, vai bērnu emocionālās audzināšanas grupas, vai jebkādus citus kursus. Viņi zina, kā vajag, bet ir vajadzīgs papildus atbalsts, kas nomierina un dod spēku iziet cauri šim laikam ar glancīti," atzīst Elīna Kļaviņa.

Kustības "Vecāki nākotnei" aizsācēja Latvijā Selīna Vancāne skaidro, ka šī kustība ir saistīta ar globālo kustību “Fridays for future”, kura mudina rūpēties idejām un darbībām, kas vedinātu uz klimatneitrālu nākotni. Kustība ir tapšanas stadijā.

Kustībā iesaistījusies arīvides aktīviste, trīs bērnu mamma Liene Brizga-Kalniņa un ilgtspējības pētnieks, trīs bērnu tētis Elgars Felcis.

Liene Brizga-Kalniņa norāda, ka šī kustība, kas mudina praktiski rīkoties, ne tikai uzstāties ar skaļiem saukļiem, ko pārmet vides aktīvistiem. Šī ir iespēja saukļus likt kopā ar praktiskiem darbiem. Viņa izsaka cerību, ka kustībai pievienosies vairāk vecāku, saprotot, ka rūpes par vidi nav hobijs, tas kļūs par eksistenciālu jautājumu.

Elgars Felcis norāda, ka eksistenciālie jautājumi, kas jo aktuāli kļuvuši šobrīd, arī motivē domāt par par nākotni, kādu to veidosim saviem bērniem.