Ziemassvētku un gadu mijas brīvdienas nav tikai ēdienu baudīšana šaurākā vai plašākā radu un draugu lokā. To var papildināt arī pasākumi, pārgājieni un kopīgi piedzīvojumi. Dažas idejas, kā neaizmirstami pavadīt šo laiku, raidījumā Ģimenes studija iesaka Bērnistabas un lsm.lv vecāku satura redaktore Ināra Antiņa, Zemes skolas organizatore Baiba Ābelniece un Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts Artūrs Jansons.

Ināra Antiņa aicina uz pasākumiem Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kas ietver lielu daļu no Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām.

Baiba Ābelniece atzīst, ka ir pagurusi jau tagad kā četru bērnu māmiņa no dažādām aktivitātēm, tāpēc aicina doties dabā līdzīgi kā darīs viņas ģimene. Šis ir brīnišķīgs laiks, lai ietu ārā. Jā, nevarēs slēpot, nevarēs slidot, bet ir tik daudz iespēju doties pārgājienā.

„Pārgājienam sliktu laika apstākļu nav, atliek tikai doties,” atzīst Baiba Ābelniece.

Artūrs Jansons arī aicina doties dabā. Lai arī viņš pats strādā Ķemeru Nacionālajā parkā, viņš visus neaicina uz Lielo tīreļa laipu, kur dodas daudz cilvēku. Artūrs Jansons iesaka Sēru dīķu laipu vai Zaļās kāpas velomaršrutu, pa kuru ziemā var doties ar kājām un cilvēku tur ir daudz mazāk. Protams, vēl daudzas citas vietas un takas, pa kurām var staigāt visu gaišo dienas laiku.

Mazsalacas novada Kultūras centra direktore Dace Jurka stāsta plašāk par neparasto pasākumu „Sveču mežs Skaņajā kalnā”.

Piedzīvojumu organizācijas „Lūzumpunkts” Piedzīvojumu programmu instruktors Māris Resnis aicina doties mazliet netradicionālākā pārgājienā, piemēram, nakts pārgājienā ar lukturīšiem.