Saeimā atbalstīti galīgajam lasījumam grozījumu likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, kas paredz par vienu procentpunktu samazināt minimālās sociālās iemaksas, kā arī paredz noteikt minimālās sociālās iemaksas personām, kuru atalgojums nesasniedz valstī noteikto minimālo algu, tostarp pašnodarbinātajiem. Prognozēts, ka šīs izmaiņas negatīvi skars tās personas, tostarp vecākus, kas izvēlas strādāt nepilnu darba laiku vai būt pašnodarbinātie.

Kā nākamgad mainīsies sociālo iemaksu apmērs un kā tas ietekmēs vecākus, kas apzināti izvēlas strādāt nepilnu slodzi, vai būt pašnodarbinātie, Ģimenes studijā skaidro Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Sandra Stabiņa un vecākā eksperte Sandra Rucka.

Viedokli izsaka Latvijas Darba devēju konfederācijas vadītāja Līga Meņgelsone.

Situāciju vērtē un viedokli izsaka piecu bērnu mamma Ilze, kuras atvases ir vecumā no sešiem līdz 18 gadiem. Viņa norāda, ka ir izvēlējusies dzīvot reģionā, visu sagādāt pašiem, audzināt bērnus un netiekties pēc augstiem amatiem. Daļu sva laika viņa velta darba projektiem, kas saistīti ar lauku dzīves un vietējās kopienas labklājības uzlabošanu. Viņai ir bažas, ka no nākamā gada paredzētās nodokļu izmaiņas, viņu skars pamatīgi.

Situāciju vērtē un arī savu ikdienu raksturo četru dēlu mamma, dūla, zīdīšanas konsultante un tulks Līga Vasara-Brakmane un mamma, zīmolvede, kopstrādes koncepta entuziaste un „Mammu virtuālās kopstrādes telpas" izveidotāja Diāna Ņikitina.