“Pat ilgstoši dzīvojot ārzemēs, mēs tomēr joprojām sevi spēcīgi saistām ar Latviju,” tā par sevi un savējiem saka mūziķis un Eiropas Parlamenta Konservatīvo un reformistu grupas politiskais padomnieks Kārlis Būmeisters. Kopā ar sievu Lindu viņi jau septiņus gadus dzīvo starp Briseli un Rīgu. Abi audzina sešgadnieku Edvartu un Matildi, kurai šovasar būs divi gadi.

“Pēdējā gada laikā virsraksts visu mūsu dzīvei varētu būt pielāgošanās, bet mēs vienmēr esam bijuši ļoti pielāgoties spējīgi,” apgalvo Kārlis. Par to, kā rit Būmeisteru ģimenes ikdiena gan te, gan tur – Zoom saruna Ģimenes studijā ar Kārli, Lindu, Edvartu un Matildi.

"Mēs esam ceļojošā ģimene, pa pusei Briselē un Rīgā," stāsta Linda.

Edvarts aktīvi iesaistās sarunā un stāsta, kur kopā ar vecākiem ceļojies. Mammai un tētim vien nākas piebilst, ka tas bija laikā, kad vēl varēja brīvi ceļot.

"Četratā ar piekto velkonīti Rūdi, Pepes dēlu, esam kā kamolītis, kurš piesiets pie labi nostiprināta enkura dzimtenē, tad orbitējam Briselē, Strasbūrā. Mēģinām izmantot katru iespēju būt Latvijā," par ģimeni bilst Kārlis.

Tomēr, ja paskatītos kalendārā, Beļģijā būtu pavadīts vairāk laika, jo Kārlis un Linda strādā - viens Eiropas Parlamentā un otrs - Eiropas Komisijā, smejot saka, ka viens pārstāv Eiropas pilsoņus, otrs - valdību.

Bet mazās māsas pieskatīšanā liels palīgs vecākiem ir lielais brālis Edvarts.

Edvarts šobrīd mācās Eiropas skolā un gatavojas rudenī sākt gaitas "lielajā skolā" - mācīties 1. klasē, tomēr vecāki atzīst, ka vēl nav izlēmuši, vai puika mācīties turpat Eiropas skolā, kur mācības ir latviešu valodas grupā, vai kādā skolā Beļģijā, kur mācību valoda ir franču.

Lai arī puika jau tekoši lasa, Beļģijā nav prasības, ka, sākot mācības 1. klasē, bērniem vajadzētu prast lasīt. Drīzāk pretēji, bērma vajadzētu pazīst burtus, vismaz sava vārda burtus, un lasītprasmi visi kopā apgūst skolā.

Iemācīt dēlam agrā vecumā lasīt nav bijusi vecāku ambīcija, vienkārši viņam gājis secen datora periods un lasīšana atnākusi dabiski - vecāki lasījuši priekšā pasakas un arī pašam iepaticies sākt lasīt. Kārlis un Linda dalās pieredzē, ka garajiem pārbraucieniem ar mašīnu no Rīgas uz Briseli un atpakaļ bija sagatavotas grāmatas, dažādas spēlītes, uzkodas.

Datorā Edvarts skatās portāla lsm.lv Bērnistabu, kur ir daudz interesantu raidījumu un iedvesmas avotu, piemēram, viņam pašam veidot savu youtube kanālu. Darboties ar tehnoloģijām Edvartam palīdz gan tētis, gan mamma.

Pirms pandēmijas, kamēr Linda dzīvojusi vairāk Latvijā un auklējusi mazo māsu, nepilnu gadu Edvarts gājis arī tēta pēdās un dziedājis bērnu vokālajā ansamblī "Dzeguzīte". 

Stāstot par Matildi, Linda atklāj, ka viņa savā divgadnieka periodā ir daudz aktīvāka, nekā bija brālis, bet arī viņa labprāt šķirsta grāmatas.