Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kā peldēšanos vasarā padarīt drošu bērniem, kas jāzina un jāņem vērā vecākiem, pieskatot bērnus ūdenstilpņu tuvumā, un kā labāk bērniem iemācīt peldēt, Ģimenes studijā diskutē Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, SIA "Olimpiskais sporta centrs" vadītāja Zane Grundiņa-Arāja un peldēšanas treneris, pasaules čempions ziemas peldēšanā Gustavs Zālītis. Ierakstā uzklausām tēti Tomu Užānu, kurš ved savu mazuli no sešu mēnešu vecuma uz peldētapmācības nodarbībām.

Aivars Platonovs norāda, lai nenotiktu nelaime uz ūdens, būtiska ir vecāku atbildība, pieskatot mazākos bērnus. Ja vecāki ir atbildīgi un rūpējas, nelaimes notiek mazāk. Tāpat svarīgs ir izglītības jautājums – bērni ir jāiepazīstina ar ūdeni, ir jāmāca peldēt un arī jāiepazīstina ar drošības riskiem, un ar tiem jāmāk sadzīvot, izbaudot atpūtu pie ūdens.

Zane Grundiņa-Arāja vērtē, ka bērniem ir svarīgi arī iemācīt, ka peldētprasme ir dzīvību saglabājoša prasme. Jāapzinās riski un jāspēj tie novērtēt vecumam atbilstošā līmenī.

Elektrum Olimpiskais centrs kopā ar Latvijas Peldēšanas federāciju ir sagatavojis informatīvu materiālu, lai atpūta pie ūdens būtu patīkama un droša.

Lai izbaudītu ūdens priekus, ir svarīgi zināt dažas pamatlietas drošai atpūtai pie ūdens – video par pareizu rīcību situācijās, kad cilvēks nonācis nelaimē ūdenī un kas jāievēro, lai nav jāriskē ar savu dzīvību glābjot citu.

Otrajā sērijā skaidrots kas ir droša peldvieta un kā rīkoties situācijās, kad cilvēks nonācis nelaimē ūdenī.