Problēmas pirmsskolu darbībā saistītas gan ar finansējuma un personāla trūkumu, gan pašvaldību nepietiekamo vērību kvalitatīvam bērnudārza darbam. Kādi ir iespējamie risinājumi, diskutējam Ģimenes studijā.

Pirms neilga laikā izglītības nozari satricināja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, laižot klajā, kā pati atzina, provokatīvu ideju par pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošo slodžu dalīšanu, paužot viedokli, ka vidējās un augstākās mācību iestādēs strādājošo pedagogu gatavošanās process mācībām ir sarežģītāks. Šis izraisīja aktīvu domu apmaiņu.

Pie Ģimenes studijas vērsās arī kāda konkrētā bērnudārza vecāki, kur par nekvalitatīvu pakalpojumu uzskata darbinieku trūkumu. Tas mudināja veidot sarunu par to, cik aktuāla problēma ir personāla trūkums pirmsskolas izglītības iestādēs, vai ar to saskaras tikai Rīgas un Pierīgas bērnudārzi, kādi ir iespējamie risinājumi? Raidījuma viešņas: Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga, Rīgas 213.pirmskolas izglītības iestādes vadītāja Liene Jurgenberga un Neatkarīgās Izglītības biedrības pārstāve un privāto pirmskolas izglītības iestādes "Crea Kids" vadītāja Daina Kājiņa. Ierakstā uzklausām Garkalnes novada Langustiņu pirmskolas izglītības iestādes „Čiekuriņš” bērnu vecākus. Pa tālruni uzklausām Garkalnes novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieku Guntaru Knikstu, kas pašvaldībā pārrauga izglītības, kultūras un sporta iestāžu darbu.

Vai jāpārskata pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu slodžu veidošanas sistēma, interesējās arī raidījums Krustpunktā.