Piedzīvot rudeni kopā ar bērniem - sēņot, zīļot, lapot un sadraudzēties ar vēsākiem laikapstākļiem. Ģimenes studijā pieredzes stāsti un profesionāļu ieteikumi. Pieredzē dalās žurnālists un tētis, kurš labprāt dzīvojas dabā kopā ar dēlu, Juris Vaidakovs, trīs bērnu mamma, brīvdabas pedagoģijas entuziaste Kitija Balcare un privātās pirmsskolas “CreaKids” skolotāja Ketija Maculēviča.

Kitija Balcare atzīst, ka labākais, ko vecāki var darīt ir nesteidzināt bērnu, lai var pamanīt un novērot pārmaiņas dabā. To var darīt jebkurā brīdī, arī ejot no rīta uz skolu, jo daba ir arī pilsētā. Tā var labāk pamanīt pārmaiņas dabā.

Tāpat viņa iesaka doties uz vietām, kur sastopas divas vai vairākas dzīvotnes vai biotopi, piemēram, kur ir mežs un tuvu jūras vai upes krasts., jo tur baudījums būs daudzveidīgāks un krāšņāks.

Ketija Maculēviča iesaka no dabas materiāliem, kas mājās sakrājušies no dažādiem pārgājieniem, veidot pašportretus, kolāžas, izmantot skaitīšanas apgūšanai. Bet rudens garšas un smaržas mājās var ienākt arī ar gatavošanu, pēc došanās uz mežu, dārza vai tirgus apmeklējuma kopā izvēlētos labumus var pagatavot.

Ierakstā uzklausām bērnu iedvesmotāju un skolotāju Gintu Ernštreiti, kā arī Jura Vaidakova dēlu Matīsu.