Jau ierasts, ka Ģimenes studija Zinību dienu svin kādā skolā. Šoreiz dodamies uz mazo, bet īpašo Vaivaru pamatskolu, kas viena no pirmajām Latvijas vispārizglītojošajām skolām sāka īstenot iekļaujošo izglītību.

Pašā jūras krastā Vaivaru pamatskola darbojas jau 26 gadus, tajā mācās 160 skolēni un 32 pirmsskolēni, strādā ap 30 skolotāju. Skolas īpašais spēks ir spējā veiksmīgi strādāt iekļaujošās izglītības virzienā, gan nodrošinot speciālās mācību programmas, gan strādājot ar bērniem, kas atgriežas Latvijā no citām valstīm.

Par savu skolu stāsta, kā arī situāciju izglītībā Latvijā vērtē Vaivaru pamatskolas direktore, kā arī 9. klases audzinātāja Inese Kārkliņa un direktora vietniece Sanita Lielkalne, 1. klases audzinātāja skolotāja Inta Auziņa.

Inese Kārkliņa smej, ka šorīt visiem vēlējusi laimīgu jauno gadu. Ir prieks satikties un būt visiem kopā skolā.

Par izvēli strādāt izglītības jomā un tieši Vaivaru pamatskolā stāsta Vaivaru pamatskolas speciālo programmu skolotājas - Iveta Zvejniece un Sarmīte Nicmane, skolotāju palīgi Beāte Balandina un Vita Ķērpe, kā arī speciālas klases pedagogs Gita Grāvīte, kuras bērni gan mācās, gan jau absolvējuši šo skolu.

Skola kopumā piedāvā 18 dažādas nodarbības ārpus stundu ietvara jeb pulciņus. Mēs lielāku uzmanību pievēršam tieši valodas mācībai reemigrantu un citvalodu bērniem. Stāsta valodu skolotāji Sanita Lielkalne un Rūdolfs Vētra.

Kas ir foršs Vaivaru pamatskolā, atklāj 2. klases skolnieks Rodrigo. Viņa vecāki - mamma Gunita un tētis Nauris – stāsta, kāpēc savam bērnam izvēlējušies šo skolu.

Vaivaru pamatskolā darbojas arī pirmsskolas grupas. Bērnudārzu ir pabeigusi Sofija, kura tagad mācības turpina 1. klasē. Stāsta pati Sofija un viņas mamma Ieva. Bet Sofijas lielais brālis Mareks pavasarī absolvēja šo skolu.

Sarunājamies arī ar Dzeņu ģimeni: mamma Baiba ir skolotāja Vaivaru pamatskolā, te mācās arī bērni Ance, Viestards un ģimenes īpašais bērniņš Elza. Sarunai pievienojas arī tētis Viesturs.