Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pašapziņa un ticība saviem spēkiem, radošums un spēja ieraudzīt, kā tirgū trūkst, gribēšana darīt un darboties – ir galvenās lietas, ko min raidījuma Ģimenes studijas viešņas kā svarīgākās, lai nodarbotos ar uzņēmējdarbību. Bērniem ir nepieciešams arī mērķis, izklaides pēc kādu laiku tas var būt interesanti.

Aizvadītās nedēļas nogalē Ķīpsalas hallē ikgadējā bērnu lietu tirdziņā "Andele Mandele" tirgotāju lomā iejutās arī bērni, piedāvājot pircējiem pašu gatavotas lietas un mājās tapušus gardumus. Kādas vēl iespējas skolēniem nopelnīt kabatas naudu un spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā, skaidrojam Ģimenes studijā

Šobrīd valstī ar uzņēmējdarbību nodarbojas mazāk nekā sestā daļa strādājošo, taču SEB bankas veiktā aptauja rāda, ka 40 % jauniešu vēlas iesaistīties uzņēmējdarbībā, lai tā palielinātu savus ienākumus un arī neatkarību. Vai uzņēmējam nepieciešamās īpašības var attīstīt jau bērnudārznieka vai sākumskolas vecumā un kā to izdarīt, diskutē trīs mammas - "muki.lv" vadītāja Iveta Sondore, "Zelta zaptes" īpašniece Ilze Saltā un viena no grāmatas „Naudiņš mācās saprast naudu” autorēm Kristīne Vilcāne.

Tirgošanās prasa drosmi saņemties komuikācijai, atzīst raidījuma viešņas, jo ir jārunājas, cilvēki prasa. Tas nav vienkārši.

Bet uzņēmējdarbība nav vienīgais veids kā nopelnīt, var izmantot arī prasmes. Iveta Sondore dalās pieredzē, kā viņas dēls muzicējis veikaliņa priekšā, taču ir jādomā par drošību.

Par to, kā tirgošanās notiek Andele Mandele ietvaros un ko piedāvā bērni, ierakstā stāsta tirdziņa organizatore Līva Jaunozola.

Savukārt Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa atklāj, ka bērni labprāt arī iesaistās labdarībā un organizē dažādas līdzekļu vākšanas akcijas.