Atalgojums, darba slodze, liels bērnu skaits grupiņā ir galvenie iemesli, kāpēc jaunie speciālisti pēc izglītības iegūšanas nepaliek pirmsskolas pedagoga darbā vai izvēlas strādāt sākumskolā, norāda raidījuma Ģimenes studija viešņas.

Pirmsskolas un sākumskolas pedagogu trūkums Latvijā tuvojas kritiskajai robežai. Skolās un bērnudārzos strādājošie, kā arī vecāki ir vienisprātis – tā ir sistēmiska problēma. Kas ir tie apstākļi, kas ietekmē pedagogu darba vidi, kāpēc desmitiem augstskolas absolventu nedodas strādāt pirmsskolā vai sākumskolā, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījuma viešņas: Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pirmskolas un sākumizglītības nodaļas docente Inga Stangaine, Mārupes novada pašvaldības pirmskolas izglītības iestādes „Zeltrīti” vadītāja Iveta Jirgensone, pirmsskolas skolotāja, grāmatas "Kas notiek bērnudārzā" autore Dana Gulbe un pirmsskolas izglītības eksperte un privātās pirmsskolas izglītības iestādes „CreaKids” vadītāja Daina Kājiņa.

Pirmsskolas pedagogu trūkst gan pašvaldību, gan privātos bērnudārzos. Daina Kājiņa norāda, ka viens no iemesliem, kāpēc  jaunie pedagogi pēc studijām neizvēlas darbu bērnudārzā ir bērnu skaits grupiņā attiecībā pret vienu pieaugušo.