Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Privāto un pašvaldības dārziņu nākotne: vai pašvaldībai vajadzētu būvēt jaunus bērnudārzus, vai arī veicināt sadarbību ar privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm? Ko vispār šobrīd nozīmē laba pirmsskola un vai mēs to saviem bērniem varam nodrošināt? Ģimenes studijā diskutē Latvijas privāto pirmsskolu biedrības pārstāvis, privātās pirmsskolas izglītības iestādes "Bebe.lv" valdes loceklis Juris Stikāns, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes vadītājs Ivars Balamovskis un Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes "Dzīpariņš" vadītāja Annija Vilde.

Ierakstā uzklausām Izglītības kvalitātes dienesta pārstāvi Maksimu Platonovu.

Latvija ar katru gadu aizvien sarūk dzimstības rādītāji, nevienam tas nav nekāds pārsteigums. Diemžēl par iepriekšējo gadu jau esam sasnieguši šajā ziņā jaunu antirekordu - jaundzimušo esot mazāk nekā 15000. Tāpēc pēdējā laikā tieši plašsaziņas līdzekļos aizvien biežāk lasām vai dzirdam virsrakstus un diskusijas par to, kā  demogrāfiskā situācija ietekmē izglītības nozari un kā tas varētu vēl nākotnē viss izskatīties. 

Ģimenes studijā padziļināti lūkojam tādu, varētu teikt, gadiem nokaitētu situāciju ar pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību galvaspilsētā. Tā tas ilgstoši ir bijis. Kādas šobrīd ir rindas uz vietām bērnudārzos Rīgā? Vai var teikt, ka problēma ir atrisināta vai atrisinājusies pati no sevis? Varbūt pateicoties tam, ka samazinās bērnu skaits, vai arī palielināts pirmsskolu skaits, uzcelti jauni dārziņi, atvērtas papildu grupas jau esošajos?  Un kā situācija ar pirmsskolu pieejamību varētu attīstīties arī nākamajos gados, kad izglītojamo skaits, kā saprotams, vēl kritīsies?