Vai tiešsaistē var apgūt friziera, pavāra vai automehāniķa prasmes? Kā attālinātās mācības šobrīd norit profesionālajā izglītībā, interesējamies Ģimenes studijā.

Rīgas Stila un modes tehnikuma direktore Ulrika Naumova un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma direktors Artūrs Sņegovičs vērtē, ka profesionālās iemaņas iemācīt attālināti ir praktiski neiespējami. Attālināti var apgūt teorētiskās zināšanas, bet ne praktisko darbošanos, kur jaunietis apgūst iemaņas meistara klātbūtnē. Skolu pārstāvji vērtē, ka praktiskās iemaņas vajadzētu ļaut mācīt klātienē, nodrošinot distancēšanos. Artūrs Sņegovičs norāda, ja skolā var nodrošināt ierobežojumu ievērošanu, risks pastāv dienesta viesnīcā. Jādomā ir risinājums, kā veiksmīgāk iekļauties darba tirgū un praksi apgūt tiem jauniešiem, kuri šogad beidz skolu. 

Ļoti kritisks vērtējums par profesijas apguvi tiešsaistē ir mamma Zanei, kura pati ir privātas profesionālās skaistuma skolas vadītājas vietniece un stila un vizāžas pedagogs, un viņas meitai Katrīnai, kura mācās Rīgas Stila un modes tehnikumā.

Pozitīvāk iespējas apgūt profesiju ierobežojumu laikā vērtē Rēzeknes tehnikuma direktore Benita Virbule. Viņa atklāj, ka rēķinoties ar iespējamām attālinātajām mācībām, šogad skolā mainīts mācību plāns un audzēkņi praksē devās jau rudenī, kad vēl notika mācības klātienē.

Viedokli izsaka Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute-Marihina.