Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


No oktobra Rīgas pašvaldībā daļai skolēnu un bērnudārzu audzēkņu vecākiem ir jānodrošina pusdienu līdzmaksājums. Vai izdevies novērst tehniskos sistēmas trūkumus, ar ko saskārās daudzi vecāki un vai lielākie bērni nepārtrauks ēst skolas pusdienas, skaidrojam Ģimenes studijā.

Inflācijas ietekmē jau pavasarī skolu ēdinātāji un arī pašvaldības cēla trauksmi par augošajām izmaksām, kā rezultātā valdība lēma palielināt valsts mērķdotāciju 1. - 4. klašu skolēnu pusdienām, bet lai skolās paēstu arī 5. līdz 12. klašu audzēkņi, tad galvaspilsētā, kā arī daudzviet, protams, citur Latvijā, pašvaldības noteica, ka vecākiem par pusdienām skolā būs jāveic līdzmaksājums. Rīgā šī prasība stājās spēkā no oktobra sākuma, un jau nedēļu, pusotru pirms tam sākās neliels apjukums, jo bija jāslēdz līgumi starp vecākiem un ēdinātājiem. Līgumus savukārt varēja slēgt divējādi, parakstot papīra formu vai darot to tiešsaistes platformā "Pusdielaiks.lv" elektroniski, kur savukārt arī zināmas grūtības, droši vien iesākumā lielam lietotāju skaitam vienlaikus mēģinot pieslēgties. Vai šobrīd ir izdevies novērst visas šīs ķibeles un Iespējamos trūkumus, par ko sūdzējās daudzi vecāki un vai daļa skolēnu visdažādāko nianšu dēļ nepaliks bez siltām pusdienām reizes dienā savās mācību iestādēs?

Ģimenes studijā diskutē Latvijas Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis Jānis Meija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis un platformas "Pusdienlaiks" pārstāvis Imants Felsbergs. Raidījuma otrajā daļā sarunai pievienojas Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas dzemdību nama un veselības centra "Vivendi" uztura speciāliste Liene Sondore.