Kāpēc arī lieli bērni grib gulēt kopā ar vecākiem? Kā risināt situācijas, lai gulēšana kopā nepasliktina vecāku attiecības?

To Ģimenes studijā pārrunājam ar miega konsultanti, triju bērnu mammu Lauru Eglīti-Jefanovu, kā arī ģimenes psiholoģijas centra "Līna" psiholoģi, PEP mammu Daci Čibli. Kā ierasts, raidījumā arī dažādi ģimeņu pieredzes stāsti.

"Nevienā jautājumā cilvēki nedomā absolūti vienādi, arī gulēšana kopā ar bērnu vai atsevišķi ir ģimenes lēmums. Svarīgi, ka vecāki ir informēti par bērna vajadzībām, jāatrod līdzsvars starp bērna un vecāku vajadzībām," teic Dace Čible.

Sākotnēji vecāku un bērnu kontakts ir ļoti intensīvs. Augot lielākam, vecāki sāk likt robežas, lai bērns gulētu no viņiem atsevišķi vai atsevišķā istabā. Nakts ir nozīmīgs laiks, kad bērniem joprojām ir nepieciešama vecāku piesaiste, jo bērns vēlas un meklē drošību un tuvumu, norāda miega konsultante.

Lielāki bērni dienas laiku pavada nošķirtībā no vecākiem, jo atrodas dārziņā, līdz ar to bērna vēlēšanās naktī gulēt kopā ar vecākiem ir tuvības meklēšana. "Katru uzvedību izsauc kāda vajadzība. Apmierinot vajadzību, mainās arī uzvedība," norāda Eglīte-Jefanova.