Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kultūras notikumu sadārdzinājums rada problēmas skolām jēgpilni izmantot "Latvijas skolas somas" piedāvājumu. Vai iespējams rast trūkstošo finansējumu jau šī gada valsts budžetā, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: programmas „Latvijas Skolas soma" vadītāja Aija Tūna, režisors Jānis Znotiņš, Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons (Nacionālā apvienība) un Kuldīgas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece, „Latvijas Skolas somas” projekta koordinatore Kuldīgas novadā Lilita Mačtama.

"Latvijas skolas soma" ir valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gadu tās ietvaros ikvienam skolēnam ir nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus, vēsta projekta virzītāji.

Šobrīd skan satrauktas balsis, ka trūkst valsts finansējuma, lai skolas patiešām varētu reizi semestrī aizvest savējos uz teātra izrādi, koncertu, kino vai muzeju. Vai iespējams atrast trūkstošo naudu jau šī gada valsts budžetā un cik lielai tai jābūt, lai apmierināti būtu visi, arī kultūras notikumu piedāvātāji?