Trīs bērnu - Helēnas (7 gadi), Jēkaba (5 gadi) un Augusta (2 gadi) vecāki Ieva un Mārtiņš Veides dzīvo Mazsalacā. Ieva ir koklētāja. Viņa ne tikai izvilina brīniškīgu mūziku no šī senā instrumenta. Ieva arī dzied un klausoties šķiet, ka arī viņas sirds dzied līdzi citu un arī pašas komponētām dziesmām. Ieva māca iemīlēt kokli arī tuvāko mūzikas skolu bērniem, bet viņas vīrs Mārtiņš dara praktiskas lietas - labo dažāda veida tehniku un strādā tuvējā kūdras purvā. Saruna par mūziku, aizvadīto pandēmijas gadu un jaunas ģimenes dzīvi mazpilsētā.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, Ieva atklāj, ka reizēm nav bijis viegli visu apvienot, darbu, bērnus un vēl mājas tīrīšanu un kārtošanu.

"Vasarā ir mierīgi, kad man ir darba laiks un šajā gadā daudz iznāca strādāt no mājām, bija zoom tiešsaistes stundas ar manām mazajām koklētājām, bija, kā bija: reizēm vienlaikus ar vienu roku cepu kotletes, zoom runāju, turot telefonu tā, lai redz tikai seju, lai neviens nezina, ko es daru, un fonā mazais brunčos jau trinas, ka varbūt grib gulēt,"stāsta Ieva.

Runājot par meitas mācībām pirmajā klasē, Ieva atzīst, ka attālinātais gads nav radījis problēmas un Helēna arī tad, kad varēja atkal atgriezties skolā, palika mājās, jo bērni neapmeklē arī bērnudārzu un Ievai ir pieredze ar mājmācību. Viņa atzīst, ka ir svarīgi uzķert, kurā brīdi par ko ir interese un atbalstīt ar materiāliem, ar plašāku izziņas materiālu bērnus.

Piemēram, gaidot ciemos Ģimenes studiju, Helēna vēlējusies uzzīmēt zīmējumu, tāpēc mamma palīdzējusi atrast internetā materiālus, kāda izskatās žurnāliste Mairita.

Stāstot par bērniem un viņu talantiem, Ieva atklāj, ka cerējusi, ka meita ies mammas pēdās un apgūs mūziku, bet viņai tuvāka ir māksla. Vidējais dēls Jēkabs vairāk ir tehnisks un sportisks puika, varbūt jaunākais dēls Augusts pievērsīsies mūzikai, jo viņš ieklausās mūzikā, tas viņu fascinē un aizrauj. 

Iepriekšējais gads kā mūziķei bijis tukšs, atzīst Ieva, tikai tagad jūnijā bijusi pirmā uzstāšanās Nacionālajā botāniskajā dārzā. Tā bijusi svētku sajūta atkal gatavoties kaut kam un spēlēt. Viņai šķiet arī pašai svarīgi spēlēt un uzstāties, lai būtu piemērs saviem audzēkņiem.

Neparasts iepazīšanās stāsts, jo Mārtiņš saka, ka iepazinušies Sibīrijā. Ieva koriģē, ka caur vienu Sibīrijas draudzeni. Katrs Sibīrijā iepriekš bijuši savā laikā un reiz Ievas Sibīrijas draudzene braukusi uz Rīgu. Viņas satikušās kafejnīcā, kur pievienojies arī Mārtiņš. Savu draudzeni Anastasiju Ieva aicinājusi viesošanās reizē apmeklēt dievkalpojumu, un viņām pievienojies arī Mārtiņš. Tā sākušās abu attiecības, turpinājušās sarakstoties toreiz populārajā portālā draugiem.lv. Abi daudz diskutējuši par ticības jautājumiem, jo Ieva bijusi pārliecināta kristiete jau tolaik. 

"Nebijām nevienā brīdī traki iemīlējušies, nebija, ka rozā brilles un tauriņi vēderā, bet bija tāda mājīga sajūta vienmēr. Kad Mārtiņš mani apskāva, es jutos mājās, es gribēju palikt tajā apskāvienā. Bija tāds miers," stāsta Ieva.

Viņa min arī lūzumpunktu, jo Ievai bijis svarīgi, ka arī vīrs ir kristietis. Abi "paņēmuši gavēni" attiecības, kuru laikā Mārtiņš meklējis, vai varēs iet Dieva ceļu. Bet lēmums bijis nopietns, ka tas nav tikai meitenes dēļ.

 

Ieva min, ka viņai ir svarīgas vērtības, kas vieno, savukārt Mārtiņš vērtē, ka uz ģimeni savā ziņā var paraudzīties kā uz biznesu, pa priekšu ir jāiegulda, tad nāk atpakaļ.