Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Ģimenes studija turpina sarunu par problēmām, lemjot par saskarsmes tiesībām ar bērnu. Vai nesesais Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedums mainīs tiesu praksi Latvijā? Un kā veicināt, ka tiesu procesos iesaistītie rīkojas ētiski, centrā liekot bērna intereses? Diskutē un skaidro Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka, Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnese Ilze Celmiņa un Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta direktore Dagnija Palčevska.
Speciālisti atzīst, ka saskarsmes tiesību jomā bērniem ar vecākiem, kuri šķīrušies, ir samilzušas problēmas, bet ar tādām cīnās arī citas valstis un mēs neesam unikāli. Vai patiesi neviena no institūcijām vai visas kopā nav spējīgas kaut ko darīt, lai virzītos uz jomas sakārtošanu? Turpinām izvaicāt speciālistus.
Iepriekšējāi šai tēmai veltītā saruna raidījumā Ģimenes studija: Vecākiem liegta saskarsme ar bērnu, lai arī tiesa to paredzējusi. Kā rīkoties?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
Obligātas mācības vai priholoģiskā ekspertīze (jādomā kā šo nodrošināt bez maksas) varētu palīdzēt.
Par bāriņtiesām - Rīgā tiešām lielākajā skaitā gadījumu ir labi atzinumo, problēma ir ar bāriņtiesām ārpus Rīgas, kur izlaužas viss “lauku šarms” un bērna sarunu protokolā ir fiksētas sarunas, kur bāriņtiesas vadītāja 7gadīgam bērnam jauā - tu taču negribi tikties ar tēti, vai ne?
Ko šādā brīdī bērnam būtu jāatbild svešai sievietei?
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X