Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Grūti pateikt, kāpēc, bet no 10 bērniem tikai viens ir spējīgs pareizi turēt rakstāmo. Iespējams, ka audzinātājām nav tik daudz laika, lai pievērstu katram bērnam uzmanību, bet kā ir ar vecākiem, vai mums arī pietrūkst šīs divas minūtes, lai piekoriģētu pareizu satvērienu. Ja arī mēs esam tik pasaulīgi aizņemti, visticamāk, lai strādātu, tad mums varētu atrasties apmēram pusotrs eiro, lai nopirktu bērnam trīsstūrveida zīmuli, kas ļauj vieglāk saprast, kā mazie pirkstiņi novietojas uz rakstām, teikts kāda sociālās vietnes "Facebok" ierakstā.

Roku attīstība, sīkā motorika un roku pirkstu kustību koordinācija atrodas ciešā saiknē ar bērna domāšanas un runas attīstību, kā arī runas traucējumu novēršanu. Ģimenes studijā skaidrojam, kā veicināt sīkās motorikas attīstību un novērst nepareizu rokas satvērienu, kas būtisks skolas gaitas uzsākot.

Centra “Poga” ergoterapeite Kristiāna Širova, vadoties pēc savas pieredzes, piekrīt, ka tas ir reāls rādītājs, ka tikai viens no desmit bērniem pareizi tur rakstāmo. Pat vairāk bērniem ir vajadzīgi mazi pielabojumi, lai satvēriens būtu pareizs.

"Satvēriena problēma ir liela globāla problēma," uzskata Kristiāna Širova.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un centra “Poga” audiologopēde Kristīne Zaščirinska vērtē, ka ne visiem bērniem, ar kuriem viņa strādā, ir problēmas ar sīko motoriku.

Bērnudārza “Ābecītis” skolotāja Iveta Fernāte uz situāciju raugās pozitīvāk, viņa uzskata, ka no sešiem bērniem vienam ir nepareizs satvēriens. Viņa atzīst, ka vecāki nepievērš tam uzmanību un ir grūti bērnus pārmācīt, ja viņš bērnudārzā sāk iet 4-5 gadu vecumā un līdz tam zīmuli vai rakstāmo turējis kā viņam pašam ērtāk.

Speciālistes iesaka dažādus pirkstiņvingrinājumus un nodarbes vecākiem kopā ar bērniem, lai veicinātu tik būtisko sīkās motorikas attīstību.