Pirmajos Ziemassvētkos Ģimenes studija ciemojas pie Bērnu slimnīcas fonda vadītājas Lienes Dambiņas. Viņa jau 10 gadus strādā fondā, dara to brīvprātīgi un samaksa par darbu ir iespēja palīdzēt kādam kritiskā situācijā nonākušam bērnam, ka arī uzlabot vidi slimnīcā. Kā iespējams šo laiku un enerģiju prasošo nodarbi savienot ar četru bērnu mammas pienākumiem? Saruna ar Lieni Dambiņu, iesaistoties arī viņas dēliem Leo un Kārlim.

“Šis darbs ar katru dienu apliecina, cik tas ir pareizi. Nevis visu citu dēļ, kuriem palīdz, bet manis dēļ. Esmu lielākā ieguvēja no šī darba, man tas personīgi ir sniedzis daudz. To sajūtu un apziņu, ka vari kaut ko reāli darīt un esi to iespēju izmantojis. Tur ir gan gandarījums, gan sapratne, kāpēc es kaut ko daru, kāpēc mans darbs ir svarīgs," savu darbu fondā raksturo Liene Dambiņa.

Lienes un Viļa Dambiņu ģimenē aug četri bērni – dēli Gustavs, Leo un Kārlis, kuriem šogad piepulcējās mazā māsiņa Džemma, kurai drīz būs 10 mēneši.

Liene stāsta, ka bija vēlējusies izbaudīt laiku kopā ar meitiņu mājās, tomēr īsti tas nav izdevies.

“Bija jāatgriežas darbā Bērnu slimnīcas fondā. Sapratu, ja nenākšu atpakaļ, varu kaut ko palaist garām,” atklāj Liene. Tagad nākas ar visu tikt galā, skrienot no mājām uz darbu un no darba uz mājām. Mazā Džemma gan par to dažreiz dusmojas.

Lai arī slodze ir liela un daudz prasa gan darbs, gan mazā Džemma, Liene nešaubīgi atzīst, ka Džemma ir lielākā dāvana ģimenei šogad, un ar prieku stāsta, kā māsas ienākšana mainījusi puiku attieksmi un attiecības. Viņa nenoliedz, ka puikas mēdz daudz kašķēties savā starpā, bet cer, ka ar laiku attiecības mainīsies.

“Lielākā dāvana, ko mēs, kā vecāki esam viņiem iedevuši, ka viņi ir četri. Viņi viens otram vienmēr būs,” vērtē Liene.