Ja slēdz skolu, ģimenes spiestas savus bērnus sūtīt vai nu uz attālākām izglītības iestādēm, vai arī meklēt citu dzīvesvietu. Ģimenes studija uzsāk iknedēļas sarunas par skolu reformu. Šoreiz par notiekošo Kurzemes reģionā.

Šobrīd pašvaldībām Izglītības un zinātnes ministrijā pašvaldībām jāiesniedz, kādas izmaiņas paredzētas nākamajā mācību gadā. Ir zināms, ka Kurzemē paredzēts reorganizēt trīs skolas Saldus novadā un vienu Talsu novadā, divas skolas likvidēs – Skrundas novadā un Liepājā. Vēl par vairākiem novadiem nav precīzu ziņu.

Izglītības politikas īstenotāji cer, ka, realizējot skolu reformu, varēs ieekonomēt naudu, ko novirzīt skolotāju algu palielināšanai. Tad ne tikai jāreorganizē skolas, bet arī jālikvidē tās, kuru uzturēšanas izdevumi ir neproporcionāli skolēnu skaitam, un, protams, jāatlaiž arī liekie skolotāji. Par ieguvumiem un zaudējumiem, īstenojot reformu, Ģimenes studijā diskutē Latvijas pašvaldību savienības padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure un Saldus izglītības pārvaldes vadītāja Saulcerīte Levica.

Ierakstos uzklausām Pampāļu pamatskolas direktores vietnieci Daci Feldmani, skolas matemātikas, fizikas un ķīmijas skolotāju Lauru Velāviču, kuras bērns arī mācās šajā skolā, kā arī skolas vecāku padomes vadītāju Daci Vaļko un Liepājas izglītības pārvaldes vadītāju Kristīni Niedri-Latheri. Par to, kāpēc viņas meita Anastasija izvēlējusies mācīties Nīcas vidusskolā Inna Pozņakova. Viedokli izsaka arī Anastasija. Par dzīvi Nīcas vidusskolā stāsta direktore Lāsma Petermane.

Pa tālruni sazināmies ar Ventspils pilsētas izglītības pārvaldes vadītāju Inetu Tamani.