Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studija dodas ciemos pie Ruļuku ģimenes. Guna un Ingmārs dzīvo Praulienas pagastā - Guna ir Praulienas pamatskolas direktore, Ingmārs strādā Praulienas pagasta pārvaldē un viņa atbildības sfēra ir vietējo īpašumu uzturēšana. Viņi ir arī trīs bērnu – 12 gadus vecās Dārtas, desmitgadnieka Edgara un septiņus gadus vecā Raivja – vecāki.

Un kaut arī pašreizējo dzīves posmu viņi varētu salīdzināt ar skrējienu pa dzīvi, jo jāuztur arī piemājas saimniecība un bērni jāizvadā uz ārpusskolas nodarbībām, tomēr visi jūtas labi – katrs viens var pilnveidot sevi ārpus darba un skolas, bet brīvos brīžus pavadīt kopā ar citiem radiniekiem, kuri netālu dzīvo, ejot pirtī vai piedaloties īpaši organizētajos kino vakaros.

Dienā, kad pie Ruļukiem viesojas Ģimenes studija, nav kā parasti, jo Guna ar puikām pārrodas mājās daudz laicīgāk. Pēc sacensībām, kas bijušas iepriekšējā nedēļā, viņiem ir brīvs. Nav treniņa. Parasti mājās visi pārrodas pirms septiņiem vakarā, jo ir treniņi visiem trim un nodarbības mūzikas skolā meitai.

Guna lepojas ar savu skolu, Praulienas pamatskolu, kurā savulaik mācījusies, bet tagad to vada. Te mācās arī viņas bērni

Edgars mācās 4. klasē, un viņš atzīst, ka skola ir laba - nav tālu jābrauc un patīk klases biedri. Raivis mācās 1. klasē un viņu saista teātra pulciņš slēpošana. Edgars spriež, ka ir labi, ka mamma ir direktore, ja gadās nokavēt autobusu, vienmēr tiek mājās, tikai mazliet jāpagaida.

Vecākās māsas Dārtas dienas ir ļoti piepildītas, dažreiz pēc skolās vienā dienā ir gan treniņš, gan mūzikas skola. Viņa stāsta, ka patīk sportot un ir gandarīta, ja izdodas sacensībās gūt labus rezultātus

"Izdodas būt kopā vienā skolā, tomēr ievērot distanci. Mēs šīs lomas mainām - skola un māja," ikdienu visiem kopā vienā skolā vērtē Guna.

Mamma atzīst, ka bērni ir gudri un spējīgi, bet arī naski uz nedarbiem. Tad tāpat skolotāji dod ziņu vecākiem vai sauc uz pārrunām. Uz tām gan vairāk iet tētis.

 

Ruļuku ģimene viesojusies arī Greizajos ratos: