Kādus riskus grūtniecībai rada smēķēšana un kāpēc joprojām tolerējam pasīvo smēķēšanu sabiedriskās vietās un līdzās bērniem, interesējamies Ģimenes studijā. Kā arī diskutējam par to, kā pusaudžu veselību ietekmē šobrīd tik populārās elektroniskās cigaretes, kuru lietošanas aizliegumu jau pieņēmušas vairākas pasaules valstis, apšaubot to nekaitīgumu. Raidījuma viešņas: ginekoloģe, dzemdību speciāliste Latvijas Dzemdību speciālistu un ginekologu asociācijas prezidente Vija Veisa, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas narkoloģe Maija Jēkabsone un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pneimonoloģe Dace Žentiņa. Kādas ir iespējas policijai nodrošināt smēķēšanas ierobežojumu ievērošanu, komentē Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Artjoms Kalacs un Valsts policijas pārstāve Olga Podžuna.

“Smēķēšana grūtniecības laikā ir problēma, kas nekur nav pazudusi,” norāda Vija Veisa.

Statistika liecina, ka smēķē gados jaunākas grūtnieces, bieži tās ir māmiņas ar zemāku izglītību un sociālekonomisko stāvokli.

Ir pierādīts, ka smēķēšana grūtniecības laikā ir nozīmīgs priekšlaicīgu dzemdību riska faktors. Šiem bērniem nikotīns un citas toksiskās vielas, kas rodas smēķējot,un nonāk augļūdeņos, nelabvēlīgi ietekmē visu šūnu attīstību, kas vēlāk nodrošina organisma normālu funkcionēšanu.

“Ir virkne dažādu nelabvēlīgu faktoru, kam cilvēks pakļauts, viņam to neizvēloties. Tas nav godīgi, ka mamma viņam to nodara, jo no tā var izvairīties. Ir daudz faktoru, no kuriem varam izvairīties grūtniecības laikā,” turpina Vija Veisa.