Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Austrālijā plānots pieņemt jaunus likumus, kas aizliegs bērniem līdz 16 gadu vecumam izmantot sociālos medijus, un tādas sociālo mediju platformas kā "Facebook", "Tik Tok" un "Instagram" būs atbildīgas par šī aizlieguma ieviešanu, pretējā gadījumā tām var draudēt bargi sodi. To ierosinājusi Austrālijas komunikācijas ministre, pamatojot ar nepieciešamību pasargāt bērnus un jauniešus no "nefiltrētas un bezgalīgas satura plūsmas".
Vai un kā sociālie mediji ietekmē jaunus prātus: kādas iespējas tie rada un kādu ļaunumu nodara? Vai radikāli ierobežojumi var situāciju uzlabot, vai tādus ir reāli ieviest un vai Austrālijas piemēru vajadzētu pārņemt arī citās valstīs?
Ģimenes studijā diskutē Ilona Krone, psiholoģijas doktore, Rīgas Stradiņa universitātes lektore, Jānis Buholcs, Vidzemes augstskolas profesors, Linda Saviele, klīniskā psiholoģe, biedrības "Centrs "Marta"" speciālistu komandas vadītāja, Maija Katkovska, Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja, un Inga Akmentiņa-Smildziņa, nodibinājuma "Fonds Mammām un Tētiem" vadītāja, vecāku pārstāve.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
Manuprāt, sociālie tīkli ir jāaizliedz līdz 16 gadu vecumam, jo kamēr soc. tīklu īpašnieki pelnīs ar soc. tīkliem, nekas nemainīsies. Valdībām jāiegulda līdzekļi izglītībā, jāpublicē neatkarīgu pētījumu rezultāti par interneta ietekmi uz smadzeņu attīstību. Mūsu tiesībsargi satraucas, ka bērniem stundas sākas plkst. 8 no rīta, bet ka bērni sevi debilizē pavadot laiku soc. tīklos. Starpbrīžos bērni "sēž" interntā, stundās "mirst" no garlaicības, vai cenšas izdarīt to, ko nepaspēja starpbrīdī - komunicēt viens ar otru,
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X