Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studija dodas ciemos pie trīs bērnu vecākiem Jāņa un Elīnas Gruntēm. Viņi abi ir dzimuši rīdzinieki un par savu jau ilgāku laiku sauc Imantas mikrorajonu. Vasaras gan labprātāk pavada Elīnas vecvecāku iegādātā lauku mājā Kurzemes mežos. Gruntēm ir abiem kopīga darbavieta – galda spēļu ražošanas un tirdzniecības uzņēmums un Jānis ir arī viens no spēles “Ice Cool” izgudrotājem un līdzautoriem, kas ir starptautiski visatzītākā un dažādām balvām prēmētākā Latvijā tapusī galdaspēle ģimenēm un bērniem. Arī viņu pašu ģimenes dzīvē un ikdienā gan galda, gan citām spēlēm atvēlēta patiešām ievērojama vieta.

Ģimenes mājvietā goda vietā ir plaukts, pilns ar dažādām spēlēm lieliem un maziem. Visu sarunas laiku jaunākais no Gruntēm, piecgadnieks Henriks, turpat līdzās darbojas ar kādu nesen jauniegūtu spēli.

Elīna un Jānis abi ir rīdzinieki, abi strādā vienā darba vietā un abi saka, ka ir mamma un tētis uz pilnu slodzi, Jānis piebilst, ka Elīnas slodze ir pilnāka. 

Vecākā ģimenē ir Līva un viņa mācās Rīgas Imantas vidusskolas 5. klasē. Vecākais dēls Gustavs arī mācās Rīgas Imantas vidusskolā, tikai 2. klasē. Jaunākais brālis Henriks vēl bērnudārznieks.

Elīna atzīst, ka Imanta ir zaļš, foršs mikrorajons Rīgā, kur ir skolas, bērnudārzi, netālu arī jūra. Varbūt uz centru jābrauc nedaudz ilgāk. Jānis slavē pieejamo sabiedrisko transportu un tās 40 minūtes ceļā, ko var veltīt sev. 

Spēles Gruntu ģimenes mājā ir visur - lielajā plauktā, kas atdala gaitenīti no istabas, bērnu istabā, darbā ir vēl, pie vecākiem un draugiem arī ir spēles.

"Man ir kaut kā sakritis, ka tas ir darbs un hobijs," bilst Jānis.

"Dzīve," iespraucas Elīna.

"Nē, tu esi mana dzīve, mīļā, un bērni, kamēr vien iesi spēlēt ar mani galda spēles," atjoko Jānis.

Protams, arī Elīnai un bērniem katram ir savas mīļākās spēles. Tā kā spēļu ir daudz mājas, reti kura tiek spēlēta atkārtoti, jo vienmēr ir jāspēlē jaunākā, kas mājās.