Troksnis var būt traumējošs bērna dzirdei gan lielos pasākumos, gan klausoties mūziku austiņās. Ģimenes studijā sarunas par to, kas vecākiem jāzina par bērnu dzirdes saudzēšanu lielos festivālos un skaļos sporta pasākumos, un ko stāstīt pusaudzim par mūzikas klausīšanos austiņās, lai nenodarītu pāri veselībai. Raidījuma viesi: Rīgas Stradiņa Universitātes Otorinolaringoloģijas katedras vadītāja docente Gunta Sumeraga, skaņu režisors Varis Kurmiņš un apskaņošanas inženieris, Latvijas Mūzikas akadēmijas docents Andris Ūze.

Ierakstos uzklausām vecāku pieredzes stāstus par troksni un pārāk lielu skaļumu dažādos pasākumos un kā uz to reaģē viņu bērnus.

Dzirdi var ietekmēt pēkšņs skaļš troksnis – kaut kas krīt ļoti skaļi, saplīst, kāds sprādziens, šāviens, dzirdi var ietekmēt ilgstoša uzturēšanas troksnī,

tas var būt troksnis darba vide vai troksnis, kas saistīts ar kādu hobiju, piemēram, medības. Ļoti skaļa ir arī skolas vide.

Bieži cilvēki darbā izmanto individuālos aizsardzības līdzekļus, bet nelieto tos mājas. Arī mājās, pļaujot zāli, ir jālieto dzirdes aizsardzības līdzekļi