Adopcijas noslēpums paredz bērna un adoptētāju ģimenes aizsardzību, taču pētījumi rāda, ka adopcijas fakta paturēšana noslēpumā bērniem var radīt identitātes krīzi un būtiski sarežģīt visu apkārtesošo attiecības. Kā rīkoties šādos gadījumos, teikt vai neteikt bērnam, ka viņš ir adoptēts, skaidrojam Ģimenes studijā. Raidījumā sarunājās kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa un divu adoptētu bērnu mamma, adopcijas mentore Lilija Geža. Sazināmies ar fonda „Plecs” vadītāju Ingu Oliņu. Viņa stāsta par fonda organizētajām atvērtajām sarunām dažādās Latvijas pilsētās, radot iespēju tiem, kam ir interese uzklausīt speciālistus un adoptētāju pieredzes stāstus.

Ierakstā uzklausām tiesību zinātņu doktori Anastasiju Jumakovu, kura pētījusi kā bērna tiesības uz identitāti ietekmē adopcijas fakts. Viņa skaidro, kā uz adopcijas noslēpumu skatīties no juridiskā viedokļa.

Pieredzē dalās arī vecāki, kuri adaptējuši meitu, kā arī Iritu Trifonovu, kura pati ir bijusi adoptēta un vecāki to viņai nav teikuši. Viņa to atklājusi nejaušā sarunā ar audžumātes radinieci jau pieaugušā vecumā.