Daļu jaundzimušo ģimenes ārsti profilaktiski sūta uz dažādiem izmeklējumiem. Citi to nedara. Vai un kādi izmeklējumi mazulim nepieciešami, cik tie pieejami un kāpēc ārstu ieskati par šo atšķiras? Skaidro un vērtē Pediatru asociācijas prezidente, Rīgas Stradiņa universitātes Rezidentūras studiju fakultātes dekāne, Pediatrijas katedras vadošā pētniece Ilze Grope, Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītājas vietniece Baiba Bērziņa, Latvijas Jūras medicīnas centra ģimenes ārste Linda Šauriņa un mamma Baiba Runce.
Ultrasonogrāfija ir izmeklēšanas metode, kurā pacienta orgānu vai ķermeņa daļu attēlu vai uzņēmumu iegūšanai izmanto ultraskaņas viļņus. Bērna vecumā ultrasonogrāfija ir visplašāk pielietotā metode dažādu ķermeņa audu izvērtēšanai. Daļa Latvijas ģimenes ārstu visus savā praksē piereģistrētos jaundzimušos jau profilaktiski nosūta uz ultrasonogrāfijas izmeklējumiem, citi to nedara vai dara tikai tad, ja tiešām saskata kādas nobīdes no normas mazuļa fizioloģijā vai attīstībā. Vai un kad ultrasonogrāfijas izmeklējumi jaundzimušajiem ir veicami, cik tie ir pieejami un kāpēc ārstu ieskati par šo visu nedaudz atšķiras?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!
Draugiem.lv Facebook Twitter