Lai arī līdz vasaras brīvlaikam nav vairs pat divas nedēļas, vēl arvien nav īstas skaidrības, vai norisināsies tik pierastās vasaras nometnes bērniem.

"Ir diez gan cerīgi," tā gaidot vasaru, kura jau pavisam drīz, par vasaras nometņu norisi Latvijā bilst Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.

"Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju strādā pie ieteikumiem, lai nometņu organizatori varētu sākt darboties no 1.jūnija. Lai pateiktu pilnīgi noteikti jā, ir jāgaida Ministru kabineta lēmums," norāda Bērziņa raidījumā Ģimenes studija.

Kad Ministru kabineta lēmums būs, mēs būsim pilnīgi droši, ka nometnes notiks.

Šobrīd top vadlīnijas, ieteikumi, piesardzības pasākumu skaidrojums, lai bērnu nometnes varētu notikt jau jūnijā.

"Mirandas" nometnes vadītāja Lolita Osipova atzīst, ka šobrīd stresa un neziņas daudz gan organizatoriem, gan vecākiem, arī pašiem bērniem.

Vecāki jautā vai būs, ja būs, kādi būs nosacījumi, lai notiktu nometne.

Osipiova norāda, ka Igaunijā ir sagatavota informācija jau visai vasarai, no kura datuma kas tiek atļauts, ko drīkst rīkot, kādi ir pulcēšanās nosacījumi. Zināms, ka Igaunijā nometnes organizēt drīkstēs no 12. jūnija. Atļautas bērnu nometnes līdz 300 dalībniekiem, kas jādala grupās līdz 20 bērniem un jāievēro profilaktiskie pasākumi saistībā ar higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekciju.

Portāla "E-nometnes" vadītāja Ilze Zvaune atzīst, ka nometņu rīkotāji gan nogaida, gan atceļ nometnes, gan pārceļ tās. Portāla aptaujātie nometņu rīkotāji norādījuši, ka nometnes varētu atsākt rīkot jūlijā, vismaz tās, kas notiek ar pašvaldības līdzfinansējumu. 

Zvaune min, ka arī vecāki daudz interesējas, vai nometnes būs un kad būs.