Kā atrast bērnam piemērotāko sporta veidu un kā šovasar, ievērojot piesardzības pasākumus, notiks bērnu sporta treniņi?

Sporta programmas „Atrodi savu sporta veidu” iniciators un organizators Kaspars Čerņavskis raidījumā Ģimenes studija atzīst, lai bērns atrastu sev piemērotāko sporta veidu, ir jāpamēģina. Programmas „Atrodi savu sporta veidu” sistēma izveidota, lai bērni varētu izmēģināt vairākus sporta veidus. Mācību gada beigās bērns kopā ar vecākiem saņem treneru atzinumu par bērnam piemērotāko sporta veidu. Tālāk jau ir bērna un viņa vecāku izvēle.

Sistēma var arī parādīt, ka bērns vispār nav vērsts uz sportu, viņam piemērotāka ir mūzika.

Programmā kopumā ir 17 sporta veidi, tie ir pieejami atšķirīgi dažādās Latvijas pilsētās, atkarīgā no piedāvājuma. Vajadzīgs vismaz mācību gads, lai izmēģinātu un saprastu.

Par bērnu iesaistīšanos gan individuālos, gan komandu sporta veidos jau no mazotnes stāsta arī hokeja skolas “Rīga” bērnu un jauniešu hokeja treneris Gints Bisenieks un karatē kluba treneris Vitālijs Mišins.

Savukārt Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas direktore, Latvijas sporta izglītības iestāžu direktoru padomes valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe un sporta skolas “Arkādija” vieglatlētikas treneris, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pētnieks Raivo Saulgriezis stāsta, ka šobrīd notiek treniņi, ievērojot distancēšanās nosacījumus, kā arī vērtē, kad varētu atsākties sacensības un kā norisināsies sporta nometnes vasarā.