Daudzbērnu ģimenes Latvijā tiek sauktas par Goda ģimenēm, bet reālajā dzīvē bieži saskaras ar stereotipiem par nelabvēlīgu vidi un nerēķināšanos ar ģimeņu vajadzībām. Kādas ir daudzbērnu ģimeņu aktuālās vajadzības un vai ir bažas, ka atbalsts šīm ģimenēm no pašvaldību puses varētu sarukt, saruna Ģimenes studijā ar daudzbērnu ģimeņu vecākiem - Baibu Ozolu, Elīnu Treiju, kura ir arī Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības valdes priekšsēdētāja, un Lauri Zīvertu, kā arī raidījuma eksperti - sociālantropoloģi Latvijas Universitātes asociētā profesori Aivitu Putniņu, kura arī ir daudzbērnu ģimenes mamma.

Sarunai raidījumā par atbalstu no pašvaldību puses daudzbērnu ģimenēm rosināja jelgavnieki, kas pievērsa uzmanību notiekošajam savā pašvaldībā. Baiba Ozola un Lauris Zīverts kā jelgavnieki skaidro situāciju, kas radījis satraukumu daudzbērnu ģimeņu vidū Jelgavā.

Līdz šim pašvaldība sedza daļēji izdevumus Jelgavā dzīvojošām daudzbērnu ģimenēm par interešu izglītību, nodrošināja brīvpusdienas skolā, kā arī apmaksāja noteiktu skaitu braucienu sabiedriskajā transportā. Turpmāk, lai saņemtu pašvaldības atbalstu, paredzēts izvērtēt mājsaimniecības ienākumus, vai atbilst riska grupai, kas pelnījusi pašvaldības atbalstu.