Cik ciešas var būt vecāku un jau pieaugušo bērnu attiecības un kādus līkločus tās piedzīvo gadu gaitā, gaidot Mātes dienu atklāj Latvijas Radio kolēģes māte un meita - Lia Guļevska un Diāna Sproģe, kā arī ārste psihoterapeite Gunta Andžane un viņas dēls aktieris Gints Andžāns.

Runājot par Mātes dienu, Gunta Andžāne atzīst, ka visiem ir mammas un attiecības ir dažādas.

"Varbūt tā ir īstā diena, ka būtu kāda teorētiska vai praktiska atļauja komunicēt vai pateikt nepateiktus vārdus, vai salīgt mieru, vai izstrīdēt strīdu līdz galam. Kaut kādā veidā izmantot šo dienu, lai attiecības nostiprinātu, padarītu tuvākas," vērtē Gunta Andžāne.

"Esmu savā darbā pārliecinājusies, ka visas mammas mīl savus bērnus bezgala un bērni mīl savus vecākus un savas mamma. Ja arī viņu starpā ir kāds strīds vai nesaprašanās vai viedokļu nesakritība, tas ir tikai melnumiņš, kāds pipars. To visu var izrunāt, to visu var pārvērst ziedos, ja saka poētiski, jo  pamatmīlestība ir.

Varbūt šī dienā ir tā, kur jātiem pāri kādam aizvainojumam vai dusmām. Ir sev jāmēģina piedot un otrai pusei. Varbūt šī diena paliks ar to īpašāka. Šis laiks, kad nevaram pieskarties un apskauties, varbūt liks padomāt, ka varam pateikt. Sākot otrs cilvēks dzird tembru, dzird noskaņojumu, dzird nianses, to pašu, ko vari ielikt apskāvienā, vari ielikt savā balsī un savā sakāmajā," atzīst Gunta Andžāne.

Diāna Sproģe atzīst, ka šajā laikā pietrūkst samīļošanās, ko nespēj aizstāt ne telefonsarunas, ne video saziņa. Viņa stāsta, ka ģimenē pieņemts nekautrēties samīļoties un nekautrēties teikt mīļus vārdus.

“Mūsdienu pasaulē ļoti pietrūkst spēja pateikt tuvākajam cilvēkam ko mīļu vai kādam kolēģim kaut ko labu esam ļoti ierobežojušies. No mammas var mācīties labestību un cilvēcību," stāsta Diāna Sproģe.

Lia Ģuļevska piekrīt, ka mēs tik maz sakām labus vārdus cits citam, varbūt šis laiks to mainīs.

Gunta Andžane stāsta, ka draudzīgu saziņu uztur visu laiku, ievērojot distanci, arī dodas kopīgās pastaigās.

"Kad atkal varēsim samīļoties, vēl vairāk spēsim novērtēt to. Būs ļoti daudz pievienotās vērtības un atklātu emociju, satiekoties sabučojoties. Tas būs maģisks brīdis," atzīst Gunta Andžāne.

Gints Andžāns piekrīt, ka novērtēsim daudz vairāk to, lai arī laiks atstāj daudz negatīvu seku, tas izmainīs cilvēkus uz pozitīvo pusi.

Tā kā Gintam Andžāna ir divi brāļi, kā apsveikt mammu vienmēr ģimenē domājuši trīs vīrieši - tētis un trīs dēli. Arī šogad tā būs, savukārt Gunta Andžāne atklāj, ka katru gadu nepacietīgi gaida šo pārsteigumu. Tā ir brīnišķīga diena, līdzīga Ziemassvētkiem.