Ģimenes studija dodas ciemos uz Gulbenes pusi, lai iepazītos ar Mezīšu ģimeni. Ilze un Jānis satikušies darbavietā interneta tehnoloģiju (IT) jomā un no galvaspilsētas pārcēlušies uz laukiem. Tur, Jāņa dzimtajā pusē, šobrīd audzina trīs meitas - Nelli, Linnu un Helmī - kā arī apņēmušies atjaunot varenu ēku, kam devuši Kastaņmuižas nosaukumu.

Tā kā meitenēm ir maza gadu starpība, Ilze vairākus gadus aktīvi “strādājusi” par mammu, bet tagad fotografē un veido bišu vaska sveces, vāc zāļu tējas. Viņa saka, ka pēc mazuļu aprūpes maratona tikai tagad pamazām sāk atgūt sevi atpakaļ.

Lai arī lielāko daļu Mezīšu brīvā laika aizņem darbs pie topošās mājas, viņi labprāt ceļo, dodas ar bērniem dabā un atzīst, ka tādu īpašu kopābūšanas nodarbju viņiem nemaz neesot, visa ikdiena esot tāda pēc iespējas patīkamāka kopā-būšana.

Stāstot par pārcelšanos no Rīgas uz Gulbenes pusi, Ilze atklāj, ka pirms astoņiem gadiem pēc otrās meitiņas Linnas piedzimšanas viņi gribējuši aizmukt no Rīgas karstuma.

"Māja turpināja palikt tukša, un mēs sapratām, ka negribam vairs atpakaļ uz Rīgu. Tas nebija apzināts lēmums, tā sagadījās. Apstākļu sakritība," vērtē Jānis.

Ikdienā viņš ir programmētājs, var strādāt attālināti un to darījis jau vairākus gadus pirms Covid-19 pandēmija strādāšanu no mājām iemācīja arī daudziem citiem. Arī Ilze strādājusi IT jomā, bet, kad pēc bērna kopšanas atvaļinājuma pienācis laiks atgriezties darbā, uzņēmums pateicis, ka nekādas strādāšanas no mājām nebūšot. 

"Tad ar vieglu roku devos prom no IT. Stress un viss piedzīvotais nebija tas, uz ko gribējās tiekties. Vēlējos vairāk atttīstīt radošo pusi," atzīst Ilze.

Šobrīd Mezīšu dzīve rit netālu no Kastaņmuižas. Ēka tiek remontēta, posta un atjaunota, lai pēc ģimene pēc iespējas ātrāk varētu tur ievākties. Ilze neslēpj, ka dzinējspēks, lai darbi virzītos uz priekšu, ir Jāņa vecāki, kas ir arī viņu tuvākie kaimiņi.

Mezīši ir Kastaņmuižas saimnieki jau trīs gadus, un Ilze ir izveidojusi "Instagram" kontu, kurā dokumentē darbu virzību, līdz ar to saglabājot bildes. 

Kastaņmuiža ir ģimenes dots mājvārds, ieklausoties kaimiņu stāstos, ka pie šīs mājas skolas laikā nākuši lasīt kastaņus.

Kāpēc muiža? Ilze stāsta, ka māja ir celta 1880. gadā, kas ir muižu laiks. Gribējies pagodināt ēku ar muižas nosaukumu, lai būtu sajūta, it kā atgrieztos atpakaļ laikā un novērtētu to, kas savulaik ticis radīts.