26.septembrī Eiropas latviešu apvienība (ELA) tiešsaistē pulcējās uz savu 26. kongresu. Kā apvienība sevi pozicionē diasporā, kādus uzdevumus tā izvirza saviem biedriem un kādos virzienos Eiropas latviešu apvienības aktīvisti redz sadarbību ar Latviju, saruna raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts.

Kongresā pulcējās 26 biedrības no 19 Eiropas valstīm, kā arī sadarbības partneri no Turcijas, Izraēlas un citām ārvalstīm.

Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto Latvijas Radio skaidroja, ka sapulcē pārrunāti dažādi aktuāli jautājumi, tostarp uzsvērta nepieciešamība aktīvi strādāt pie diasporas likuma izveidošanas.

Raidījumā par aizvadīto tikšanos diskutē portāla “ Latvieši.com” galvenais redaktors Kristaps Grasis, Eiropas Latviešu apvienības kultūras nozares vadītāja Lelde Vikmane, Zviedrijas Latviešu apvienības priekšsēdes vietniece, ELA prezidija locekle Justīne Krēsliņa, asociācijas Latvija-Luksemburga pārstāve, ELA Revīzijas komisijas priekšsēdētāja Valda Liepiņa, ELA priekšsēdētājas vietnieks Agnis Sauka un Gruzijas latviešu biedrības „Ave Sol!” priekšsēdētāja Dace Džavašvili.