Iespējams, daudzi vēl atceras Kristapa uzstāšanos „Mikrofona aptaujā” 1988. gadā kopā ar tēvu - fokloristu un valodnieku Austri Grasi. Slaidais gaišmatis ar vienu auskaru, dziedot dziesmu „Zeme, zeme”, ļāva ticēt, ka latvieši ir viena tauta, lai kur dzīvotu. Gaidot Ziemassvētkus raidījumā Globālais latvietis. 21. gadsimts ciemojas tēvs un dēls - Austris un Kristaps Graši. Saruna par latvietību, par atgriešanos un par Grašiem visā pasaulē.

Raidījumā neiztikt arī bez mūzikas un dziesmām. Dziedāšana nāk no Austra tēva. Vēl arvienm kad Graši satiekas, viņi izvelk ģitāras un dziesmas skan līdz rītam.

Austris Grasis ir baltu filologs, folklorists, pedagogs un sabiedriskais darbinieks, kā arī lielisks pavārs. Un Ziemassvētkos viņš kā allaž galdā cels paša gatavotu ķūki.

Ķūķis

Grūbas jāapgrauzdē pannā. Sagriež sīku sīpolus un cauraudzīti. Tad kārtās pilda “pīlē”, līdz trauks pilns. Pārlej ar buljonu un uz četrām stundām liek cepeškrāsnī. Ap pusnakti gatavs. Recepti ieguvis no Māras Rozītes Stokholmā.

Kristaps piekrīt, ka šis ēdiens pieder pie lietas šajā svētku laikā

Kristaps Grasis ir portāla "Latviesi.com" galvenais redaktors un mūziķis.

Austra Graša vēlējums gadumijā visiem ir skatīties ar gaišu skatu uz dzīvi. Kristaps aicina saskatīt pozitīvo, kas Latvijā notiek.