6. decembrī Berlīnē aizvadīts medicīnas profesionāļu sadarbības forums, kura gaitā notika diskusijas par Latvijas veselības aprūpes nozares attīstību, sistēmas izaicinājumiem, starptautisko pieredzes apmaiņu un sadarbības iespējām.

Kā ārvalstīs strādājošie ārsti un māsas redz sadarbības iespējas ar Latviju, lai ar savu pieredzi un skatu no malas palīdzētu uzlabot mūsu veselības aprūpes sistēmu? Kādi ir secinājumi pēc medicīnas profesionāļu foruma Berlīnē, kāda ir motivācija medicīnas profesionāļiem tīkloties un vai redzējums „viņi – tur un mēs – te ” ir palicis pagātnē, skaidrojam raidījumā Globālais latvietis. 21. gadsimts. Raidījuma viesi: Latviešu Ārstu un zobārstu apvienības valdes priekšsēdētājs ārsts Uģis Gruntmanis, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas vadītājs Ilmārs Dūrītis un Izglītības un zinātnes ministrijas biomedicīnas un veselības tehnoloģiju eksperts Uldis Berķis.

Ierakstā uzklausām ārstu Kārli Rāceni. Viņš arī bija Berlīnē, bet šodien strādā un nevar būt studijā. Viņš skaidro izmaiņas nākamajā gadā ārstu un rezidentu atalgojumā.

Sarunai pievienojas Aksels Rībens, kurš ir medicīnas zinātņu doktors, neiroķirurgs Vācijā.

Veidojot raidījumu, sazinājāmies arī ar Lielbritānijas veselības sistēmā strādājošo Terēzi Bogdanovu, viņa vienā no lielākajām Anglijas slimnīcām palīdz vadīt Izglītības departamenta nodaļu, kas pārrauga slimnīcas rezidentu programmas - kopskaitā aptuveni 800 rezidentus – ārstus. Viņa aizņemtības dēļ nevarēja pieslēgties tiešraides sarunai, bet savā vēstulē raidījumam Globālais latvietis. 21 gadsimts raksturo Lielbritānijas rezidentūras sistēmu.

Sazināmies arī ar Karīnu Beinerti, viņa ir bērnu psihiatrijas rezidente Anglijā, Latviešu Ārstu un zobārstu apvienības valdes locekle.